Öpüşmek sadece aşkınızın değil sağlığınızın da teminatı! Nasıl mı?


Öpüşmek her sevgilinin birbirine hissettiği duygulardan ötürü otomatik olarak yaptığı sevgi dolu bir eylemdir. Öpüşmenin ilişkiniz için önemli olduğunu muhtemelen yaşayarak öğrendiniz. Bir ilişki öpüşmeden yürümeyeceği gibi hayat da öpüşmeden geçmez. Öpüşmenin ruhsal ve fiziksel sağlığınıza sayısız faydası var. Bunlardan bazılarını sizin için derledik! Yoksa çok öpüşen daha mı çok yaşıyor?

Öpüşmek hayatınızın her alanında üretkenliğiniz artırır!

Öpüşmek yaşam kalitenizi artırır. 70’li yıllarda yapılan bir araştırma her sabah eşlerini öptükten sonra işe giden erkeklerin işlerinde daha üretken, daha enerjik olduğu ve daha az hasta olduklarını ortaya çıkardı.

Alerjik hastalıklardan korur!

Öpüşmek polen alerjisini ve bunun yol açtığı saman nezlesinin etkilerini azaltır. Grip ya da nezle olduğunuzda yaşadığınız burun akıntısı, hapşırma gibi tüm semptomların etkisini azaltır.

Diş çürüklerini önler!

Öpüşmek dişlerinizi çürümekten korur. Öpüşürken ağzınızda salgılanan tükürük bakterilere karşı asit etkisi gösterir ve onları yok eder.

Stresi azaltır

Öpüşme gerilimi ve stresi azaltıcı hormonların salgılanmasına yol açar. Vücuda doğal bir sakinleştirici veren oksitosin üretimini hızlandırır. Kaygılarınız iyileşir ve kendinizi daha rahat hissedersiniz.

Bağ ağrısını giderir

İçten ve dolu bir öpüşme baş ağrınızı geçirir. Eğer adet ağrınız varsa ağrılarınızda gevşeme yaşadığınız da hissedersiniz.

Kan basıncını düşürür

Uzun ve tutkulu bir öpücük kan basıncınızı düşürür ve kalp atışlarınızı dengeler. Kolesterol seviyenizi de düşürür.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR