ÖSYM KPSS Tercihi Duyurusu Yaptı!


ÖSYM bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yapılacak yerleştirme yapılacak adayların KPSS tercihi için son günün 5 Temmuz olduğunu açıkladı.

KPSS tercihi detayları…

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı‘nca (ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için aday tercihleri, 5 Temmuz’a kadar alınacak.

  • Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri için KPSS-2018/1 Tercih Kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlandı.
  Maliye Bakanlığı KPSS En Az 70 Puan İle Kamu Personeli Alımı Yapıyor!
  • Buna göre, adaylar tercihlerini 5 Temmuz’a kadar internet yoluyla ÖSYM’ye gönderecek. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 5 Temmuz gecesi saat 23.59’da sona erecek. Adayların, ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için 22 Mayıs 2016, 16 Ekim 2016 ve 20 Kasım 2016 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2016-KPSS Lisans ve 2016-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR