ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezli Başkanlığı’ndaki personel açıklığını ve kadro eksikliğini gidermek amacıyla sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yayımlanan ilanda üniversitelerin dört yıllık bölümlerinden mezun kişiler için birçok iş imkanı mevcut.

ÖSYM KAÇ PERSONEL ALACAK?

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alımı ilanında Bilişim Personeli pozisyonu için 4 personel alımı yapacağını belirtmişti. Sonradan yayınladıkları uzman personel ilanında ise kadroya toplam 11 sözleşmeli personel alımı yapacaklarını belirtti. ÖSYM, toplamda 15 personel alımı yapacağını açıkladı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezli Başkanlığı’nın ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere alım yapılacağını açıkladığı Bilişim Personeli ile Uzman Personeli için gereken koşullar;

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, sağlık sorunu bulunmamak, güvenlik soruşturmasının olumlu olması, erkek adaylar için askerliğini bitirmiş ya da muaf olmak, ÖSYM Başkanlığı’nca belirlenen deneyim ve hizmet şartının sağlamak, Bu şartlar dışında kadrodan kadroya değişen eğitim ve yabancı dil yetkinlikleri de belirlenmiştir.

BAŞVURU SÜRECİ

Uzman Personel alımı için başvuru yapacak adaylar için son tarih 30 Nisan 2018’dir.

Uzman Personel alımı için adayların Sınav Başvuru Formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra, formun çıktısını diğer belgelerle birlikte,Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına,posta yoluyla ya da şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Bilişim Personeli alımı için başvuru yapacak adaylar için son tarih 24 Nisan 2018’dir.

Başvuruyapacak kişilerin ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA adresine posta yoluyla ya da şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR