Oturduğunuz yerden kilo vermek ister misiniz? İşte, oturarak yapılan egzersizler!


Oturduğunuz yerden kilo vermek hemen herkesin hayali! Dünya üzerinde insanların %80’inden fazlası vücut şeklinden ve kilolarından memnun değil. Herkesin aklında kilo vermenin ve daha fit bir vücuda sahip olmanın hayalleri var. Dengeli beslenme ve düzenli egzersiz yapabilme ihtimali olmayanlar ise kilo vermenin daha pratik yollarını arıyorlar. Oturduğunuz yerden yapabileceğiniz bazı egzersizlerle çalışırken bile sıkılaşmanıza yardımcı olabilirsiniz. İşte o egzersizlerden bazıları…

Baldır kasları

Koltuğunuzda otururken ayak parmak uçlarınızda bacaklarınızı kaldırarak baldır kaslarınızı çalıştırın. Birkaç saniye sonra yanmayı hissedeceksiniz.

10 saniye gergin tutup serbest bırakın ve 8 kez tekrar edin.

Kalçalar

Bu egzersizin en güzel yanı kimse fark etmeden yapılabilecek olması.

Kalçalarınızı 10 saniye kadar sıkın ve 8 kez tekrar eden 5 sette uygulayın.

Ayak bilekleri

Bu egzersiz ayak bileklerinizi güçlendirir ve burkulma riskinizi düşürür.

Ayak bileklerinizi her iki yönde de beş saniye boyunca döndürün. Her yöne 8 kez tekrarla 5 set uygulayın.

Kollar

Masanızda oturmanız kollarınızı çalıştıramayacağınız anlamına gelmez. Sağ kolunuzu mümkün olduğunca sola doğru uzatarak gerin ve ardından orda tutun. Gerginliği 5 saniye hissedin.

Sol kolunuza geçmeden önce 8 tekrar yapın.

Bel

Otururken belinizi döndürüp göbeğinizi güçlendirebilir ve belinizi inceltebilirsiniz. Masaya tutunarak ofis koltuğunuzla belden önce dönebildiğiniz kadar sağa ardından da dönebildiğiniz kadar sola dönün.

Her iki tarafa da 5 saniye durun ve 5 set uygulayın.

Karın kasları

Koltuğunuzun sırtını hafifçe indirin ve yatar pozisyona geçin. Ardından bacaklarınızı dizlerden düzleştirin ve sırtınızı koltuktan hafifçe kaldırıp indirin. Karın kaslarınızdaki yanmayı hissedeceksiniz.

10 saniye süre 8 tekrar uygulayın. Düzenli olarak yaptığınızda karın kaslarınızın düzleştiğini ve belinizin kuvvetlendiğini fark edeceksiniz.

Bacaklar

Oturur vaziyetteyken koltuğunuzun kolluklarına tutunun. Ardından bacaklarınızı birleştirin ve dizlerden kırarak yukarı kaldırıp aşağı indirin.

10 saniye asılı kalın ve 8 kere uygulayın. Karın kaslarına da etkili bir egzersizdir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR