Özel İdare Müdürlüğü KPSS 60 Puan İle Memur Alımı Yapacağını Açıkladı!


65 KPSS ile memur ataması

Bugün devlet personel başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda Özel İdare Müdürlüğü’nün KPSS 60 puan ile memur alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. İşte kamu personel alımı ilanı ile ilgili o detaylar…

Uşak İl Özel İdaire Müdürlüğü, bay-bayan tam zamanlı ve sözleşmeli personel alımı ile ilgili bir ilan yayınladı. KPSS puanı en az 60 olanların istihdam edileceği belirtilen işe alım prosüdürleri ve başvuru aşamaları da yayınlanan ilanda detaylı olarak sunuldu. 26 Nisan 2018 tarihinde başlayacak başvurular, 5 Mayıs 2018’e kadar devam edecek.

Adayların 26 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında aşağıda belirtilen belgelerle birlikte, İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve  Eğitim Müdürlüğüne şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

  • Islak İmzalı İş Talep Formu
  • KPSS Sınav Sonuç Belgesi
  •  Özgeçmiş(CV)
  • Nüfus Cüzdanı Fotokobisi
  • Askerlik Belgesi (Tecil ya da Terhis Belgesi)

Başvuru Şartları Nelerdir?

2016 yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSSP3 ve KPSSP93 puan türlerinden en az 60 puan almak gerekmektedir. Erkek adaylar için  askerliğini yapmış , muaf ya da en az 1 yıl tecilli olması gerekmektedir. Başvuracak adayların, 35 yaşını doldurmamış olması ve görevini yapmayı engelleyecek sağlık sorunlarının bulunmaması başvuru şartlarının arasındadır. Posta yoluyla ya da sınava giren kişi dışındaki başvurular kabul edilmemektedir. Kişinin yukarıda belirtilmiş şartlara uygun olması ve eksiksiz olarak belgelerle şahsen başvurması gerekmektedir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR