Papağanına İşkence Eden MasterChef Murat İle İlgili Karar Açıklandı!


Bir televizyon programında yayınlanan yarışma ile tanınan ve papağanına işkence ettiği için tüm ülke gündemine bomba gibi oturan “MasterChef Murat Özdemir” hakkında karar belli oldu. Özdemir’in toplum vicdanını yaralayan görüntülerin ardından hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. 

Yayınlanan bir televizyon programına yarışmacı olarak katılarak gündeme oturan Murat Özdemir, 17 Aralık 2018 tarihinde sosyal medya hesabı üzerinden papağanına işkence yaptığı anlara dair görüntüler paylaşmış ve bu görüntüler kısa bir süre içerisinde büyük tepki çekmişti. Bu görüntülerin ardından Özdemir polis ekipleri tarafından tutuklanmış ve ifadesinde çok alkol aldığını ve yaşananlardan dolayı herkesten özür dilediğini belirtmişti. 

Olayların ardından tedavi altına alınan papağan ise ölmüş ve Murat Özdemir’in ifadesinin ardından Hayvanları Kurtarma ve Yaşatma Derneği tarafından yarışmacı hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı tamamladı. Savcılık Murat Özdemir’in “mala zarar verme” suçunun kendi hayvanına zarar verme kapsamında kalması nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Öte yandan hakkında adli yönden işlem yapılamayan Murat Özdemir’e Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca para cezası verildiği açıklandı.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR