Parmak iziniz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor?


Parmak iziyle kimlik tespitini ilk kez 1850’lerde Sir William Herschel kullandı. Günümüzdeyse parmak izi yalnızca kimlik tespiti için değil, aynı zamanda karakter analizi için de kullanılıyor. Parmak izlerimizin, beynimizin 9 farklı potansiyelini yansıttığı ifade ediliyor. Bu içerikte sizlerle FBI’ın da kabul ettiği üç temel parmak izini paylaşacağım. 

1. Döngüsel Parmak İzleri

Avuç içi karakter analiz uzmanı Noel Jaquin’e göre bu türden parmak izleri “muhtemel konsantrasyon eksikliğine bağlı zihinsel ve duygusal esnekliğe” işaret etmekte. Eğer ki bu parmak izine sahipseniz; açık yürekli, sakin, kendi halinde, başkalarına yardım etmeyi seven ve dost canlısı bir karakteriniz var. Aynı zamanda hayal gücünüz epey yüksek!

2. Dairesel Parmak İzleri

Eğer ki bu parmak izine sahipseniz baskın bir kişiliğiniz var demektir. Bu tür insanlar ne kadar soğuk ve bencil görünse de karakter olarak özgürlüklerine düşkün yapıya sahiplerdir. Kendi fikirlerinde oldukça inatçı olabilirler. Aynı zamanda oldukça yeteneklidirler, başarı odaklı hareket ederler. Kendilerine bir iş verildiğinde o işi sonuna kadar götürürler. Toplumda “yalnız kurt” denilen kişiler işte.

3. Eğrisel Parmak İzleri

Bu tür bir parmak izine sahip olanlar ise cesaretli ve güvenilir insanlardır. Bazen pramatik olabilirler ve bu onları inatçılığa sürükleyebilir. Ancak dostlarına karşı sadakatleriyle bilinirler. Genellikle sanatçı bir kişiliğe sahiplerdir ya da tam tersi, ortaları yoktur. Ve kendilerinden oldukça eminlerdir. Bu nedenle değişime adapte olmakta zaman zaman problem yaşarlar.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı