Pazar günü ne yapılır?


Pazar günleri ülkemizde önemlidir. Zira hem özel, hem de devlet sektörü içerisinde güçlü bir tatil anlayışı serğilenir bu gün. Bizimle ilgili olan kısım ise çok daha farklı bir dengeye sahip. Sahi, Pazar günü ne yapılır?

Çünkü insanlar, bu günde yeni şeyler okumak, yeni keyifler sürmek isteyebilir. Biz de bu yazımızda pazar günü ne yapılır sorusunun üzerine alternatif öneriler sunmak istiyoruz. Hazırsanız, başlayalım!

1- Pazar kahvaltıları önemlidir

Aileniz ile iseniz, pazar kahvaltıları önemlidir. Çünkü pazar günlerini güzel kılan belki de bu motivasyon konusudur. Herkes farklı bir dünya hayal ederken, siz daha kendine has bir dünyaya dokunursunuz. Kendi içinizde keyifli bir sohbet olur. Çay demlenir, insanlar demlenir, sohbet muhabbet artar. Aile şenlenir (şiir gibi oldu yalnız).

 

2- Pazar sineması klasiği

Pazar günleri genellikle belli başlı kanallarda (örneğin TRT, Beyaz Tv vs vs.) pazar sineması olur. Kovboy sinemaları klasiktir ve genellikle de sevilir. Seyretmek konusunda zevk alınan bu önemli ve güzide eserler, pazar gününüze renk katacaktır, hayatınızda bir kez olsun pazar günü kovboy filmi izlemediyseniz, hemen bir göz atmanızda fayda var.

3- Yeni okumalar yapmak

Eğer kendinizi geliştirmeyi seven bir bireyseniz, kesinlikle yeni şeyler okumak ve keşfetmek sizin için önemli bir artı olacak ve bu artıları oldukça hızlı şekilde yenileyeceksiniz. Okuma yapabilir, farklı alternatifleri ve güncel hizmetleri kendinize has olarak kullanabilirsiniz. Zamana dair büyüyen, yenilenen ve ayrıntılarıyla bizleri de büyüleyen keyifli eğitimler, kesinlikle dergilerden ya da internet sitelerinden size ulaşacak. Kim bilir, belki biz de bir pazar rutini ile çıkarız karşınıza?

 

4- Olmazsa olmazlardan, spor ve düşünce

İnsan kendi başına iken bol bol düşünüyor. Bu bazen iyi, bazen de kötü oluyor. Hal böyle olunca düşünme konusunu belirli bir  kaba sığdırıp, özelliklerine göre düşünme seanslarını artırmak çok daha mantıklı bir karar değil mi? Gelin biraz da bunun üzerine düşünelim. 🙂

 

Şimdilik akla gelen Pazar günü ne yapılır? cevapları bunlar. Sizin öneriniz var mı? Siz pazar günleri neler yaparsınız? Hepsini yazalım ve düşünelim.

 

 

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR