Pazartesi sendromu bu yazıyla son bulacak! Hemen tıklayın.


Herkese merhaba efendim. Pazartesi sendromu dediğimiz olay tamamen kişinin kafta sonunu nasıl geçirdiği ile alakalı bir konu imiş. Bilimcilerin söylemine göre iyi geçirilmiş bir hafta sonu ve hafta içinin beklentisi kişiye göre büyük bir denge ve detay yaratıyor. Bu yüzden kötü geçen bir hafta sonu pazartesi gününüzü de kötü etkileyecektir ve pazartesi sendromu baş gösterecektir deniyor. Gelin bu konuya ilişkin birkaç madde ortaya çıkaralım. Ne dersiniz? Hem de en hızlısından.

1. Madde Hafta içine de hafta sonu gibi davranmak

Hafta içine de hafta sonu muamelesi yaparsanız, bu durum sizi de bu konuda rahatlatmış olacak. Hafta sonu yaşanacak olan zihnisel dinlenmeyi hafta içi de yaşamak için hemen bu konuya göz atın. Mesela süreci mümkün mertebe verimli değerlendirmenin yollarını düşünün. Bu durum sizi daha çok rahatlatacaktır.

2- madde yemek ve içmek adına kendinizi mutlu edin 

Pazartesi sendromu konusunda kendinizi mutlu etmek için, yemek içmek konusuna dikkat edebilirsiniz. Haftaya nasıl girerseniz öyle gider derler, bu konuda en basit detayları bile atlamamakta fayda var. Ne kadar  verimli ve seri bir giriş var ise o kadar hepimiz mutlu olmuş oluruz.

3- Haftaya doğru başlamak

Bu da genellikle önemli bir detay. Haftaya enerjik başlamak gerekiyor. Bunun için sebebiniz olmayabilir, sebep oluşturmak gerekiyor. Özellikle öğrenciler bu konudan sıkılıyor ise ya teslim edilmeyen bir ödev var demektir ya da bir şeyler yolunda gitmiyor demektir. Akışı olan bir şeyden sıkılmak gibi bir durum olmaz diyor bilimciler efendim.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR