Pekin’deki Yasak Şehir ve Gece Oluşan Manzaralar


Pekin’deki imparatorların konağı Yasak Şehir, 94 yıl önce Saray Müzesi olarak açılmasının ardından ilk kez 19 Şubat’ta gece ziyaretine açıldı.

 

Pek çok kişinin ilgisini gerçekten çeken bu özel ziyaret, gerçekten insanlar için ilgi çekici bir hal yaratıyor. Pekin’deki imparatorların konağı Yasak Şehir, 94 yıl önce Saray Müzesi olarak açılmasının ardından ilk kez 19 Şubat’ta gece ziyaretine açıldı. Sarayın duvarları kırmızı, mor ve sarı renklerle aydınlatıldı. Bu renkler Çin’de kraliyet renkleri olarak biliniyor. Böylece Yasak Şehir’in, Çin’in imparatorlarının antik sarayı hissi yeniden yaratıldı. Çin Ulusal Geleneksel Orkestrası ve Pekin Operası da ışık gösterileri ile birlikte gecede sahne aldı. Dijital bir parşömen sarmalı üzerinde Song hanedanından kalma Nehirler ve Dağların Bin Li’si adlı resim Yasak Şehir’in çatısına yansıtıldı.

 

Müze küratörü Shan Jixiang müzeyi Ejder Botu Festivali, Sonbahar Ortası Festivali ve Çift Dokuz Festivali gibi diğer özel günlerde de geceleri ziyarete açabileceğini söyledi.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR