Personel Alımı İçin Lise-Önlisans-Lisans KPSS Taban Puanları


kpss taban puanları

Sağlık bakanlığı ile bağlı kuruluşlara en az lise mezunu adaylar arasından 18 bin kamu personeli alımı yapılacak. Mülakatsız yapılacak kamu personeli alımında kadroların KPSS taban puanları kaç olacak?

KPSS taban puanları ve personel alımı ile ilgili tüm detaylar…

KPSS 2018/5 merkezi yerleştirme ile 18 bin sağlık personeli alımı için başvuru kılavuzu yayımlandı.

Başvuru kılavuzunun yayımlanması ile birlikte atama bekleyen sağlıkçıların en çok merak ettiği konu, kadroların KPSS taban puanlarının kaça kadar düşeceği konusu oldu. 2018/5 kapsamında tercih yapacak olan sağlıkçılar, önceki alımda hangi kadronun kaçla kapattığını ve kadroların bu atamada kaça kadar düşeceğini araştırmaya başladı.

Nisan ayı içinde yapılan KPSS 2018/4 merkezi yerleştirmelerinde Sağlık bakanlığı ile bağlı kuruluşlara en az lise mezunu adaylar arasından KPSS puan sıralamasına göre 9 bin sağlık personeli ataması yapıldı. Sonuçları Nisan ayının son haftası açıklanan bu atamada 1 Perüzyonist kadrosu boşta kaldı. Kalan 8999 kadroya memur ataması yapıldı. Atamaların yapılması ile kadrolara ait en düşük puanlar da belli oldu.

Lisans , önlisans ve lise mezunu adayların yapabileceği tercihte KPSS puanı en düşük 54 ve 55 puanla atama yapıdı.

  Sağlık Bakanlığı 4 Bin Uzman Hekim Alımı Yapılacağını Açıkladı!

ÖNCEKİ ATAMADA BOŞTA KALAN KADRO

Kimse nin tercih vermediği Perfüzyonist kadrosu boşta kaldı. Batman’da bulunan kadroya kimse tercih yapmadığı için kadro boşta kaldı.

KPSS 54-55 PUANLA ATAMA OLMUŞTU

En düşük atama puanları lisans düzeyinden oldu. KPSS taban tavan puanları tablosuna bakıldığında Perdüzyonist kadrosuna KPSS 54 ve 55 puanla atama yapıldığı görülüyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR