Porsche kamyon üretseydi eğer…


Tasarımcı Alex Baldini Imnadze, spor araba markası Porsche kamyon yapsaydı nasıl olurdu sorusuna yanıt olarak Porsche GT Vision Truck’ı tasarladı.

Tasarımcı Alex Baldini Imnadze, spor araba markası Porsche kamyon yapsaydı nasıl olurdu sorusuna yanıt olarak Porsche GT Vision Truck’ı tasarladı. Bu konsept tasarım, yine aynı tasarımcının konsept yarış aracı Porsche 906/917’yi yarış pistlerine taşıması planlanarak hazırlandı. Agresif ve fütüristik görünüşüne rağmen bu kamyon, aslında üretilmesi mümkün olmayan bir araç değil. Tesla, Nikola ve diğer kamyon üreten şirketlere baktığımızda bu kadar olmasa da fütüristik tasarımlar görmek mümkün. Tabii tasarımcının çizdiği kadar büyük jantlı ve alçak bir kamyon pek kullanışlı olmayacaktır.

Araca dair bu çizimler dışında herhangi bir detay yok. Ancak çizimleri incelediğimizde Porsche Intelligent Performance ibaresini görüyoruz. Bu da Posche’nin hibrit motor üretimi ile direkt olarak ilişki kurmamızı sağlıyor. Yani bu kamyonun hibrit bir motor kullanmasının planlandığını söyleyebiliriz. Zaten Imnadze’nin yarış aracı konsepti 906/917 de hibrit bir motora sahipti.

Kamyonun ön bölümünün fütüristik yapısından uzaklaştığımızda arkada dev bir kanat görüyoruz. Sıradan bir araçta görme ihtimalimiz olmayan bu dev kanat hava akışını düzenlemek ve kamyonun yere sağlam basmasını sağlamak için düşünülmüş. Kamyonlarda yol tutuşunu artırmak ve aerodinamik avantaj sağlamak için bazı tasarım elemanlarından faydalanılıyor ancak bu denli büyük bir kanat çok da gerçekçi değil. Yine de tasarımcının aklında bu kanat için bizim bilmediğimiz bir işlev de olabilir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı