PttMessenger Yerine Yanlış Uygulamayı İndirenlerden Göz Yaşartan Yorumlar!


Ülkemizdeki sabırsızlık ve hemen eleştiri durumundan PttMessenger’de nasibini aldı. Bazı meraklı android kullanıcıları Play Store’ye akın ederek uygulamayı indirmek istediler ve yanlış uygulamayı indirdiler. Sonrası eğlenceli yorumlarla devam etti.

 

Sabırsız bazı Android kullanıcıları henüz kullanıma sunulmayan PttMessenger’ı kullanmak için Play Store’a hücum edip yanlış uygulamayı indirdiler ve uygulama sayfasına hem güldüren hem de düşündüren yorumlar bıraktılar.

 

Fakat Türk milleti olarak sabırlı insanlar olduğumuz pek söylenemez. Bazı Android kullanıcıları olduğunu düşünerek Play Store ’da ‘ PttMessenger ’ terimi arattı, ilk çıkan sonuç olan ‘TalkBox Voice Messenger – PTT ’ uygulamasını indirdi ve adında PTT geçtiği için doğru uygulama olduğuna ikna oldu.

  Snapchat 'te Fark Edilmeyen Özellik!

Sorun şu ki TalkBox Voice Messenger – PTT yıllar önce piyasaya sürülmüş ‘tamamen İngilizce ’ bir mesajlaşma uygulamasıydı. Uygulamanın adında bulunan ‘PTT ’ ibaresi ise ‘Push to Talk ’ yani bas konuş özelliğinin kısaltmasıydı. Ne yazık ki pek çok sabırsız vatandaşımız, uygulama sanarak indirdi ve daha da kötüsü uygulamaya girdikten sonra hala doğru uygulama olmadığını anlayamadılar.

Geçtiğimiz günlerde yerli ve milli anlık mesajlaşma uygulaması PttMessenger ’ın duyurusunun yapılmasının ardından vatandaşların uygulamaya büyük bir ilgisi olmuştu. Öyle ki; uygulama henüz kullanıma sunulmadan sahte APK ’lar internette dolanmaya başlamış, durumun ciddiyetini fark eden PTT, Twitter ve web site üzerinden açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

İşte TalkBox Voice Messenger – PTT uygulamasının PttMessenger olmadığını anlamamak konusunda ısrar eden bazı kullanıcıların uygulamanın Play Store sayfasına bıraktığı yorumlar:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR