PUBG Popülerliğini Yitiriyor


Call Of Duty Black Ops 4
Call Of Duty Black Ops 4

CALL OF DUTY BLACK OPS REKORA KOŞUYOR

Çıktığı günden beri rekorları alt üst eden ve oyuncuların oyun alışkanlıklarını değiştirmeyi başaran Player Unknown BattleGround (PUBG) halen zirvenin liderliğini elinde tutsa da yakın zamanda eski popüler günlerinden uzak olacak gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde çıkan Call Of Duty Black Ops 4 çıktığı günden beri satış rekorunun yanında izlenme rekoru da kırıyor.

Battle Royale tarzı oyun yapımcıları arasında rekabet son hızla devam ederken oyun yapımcılarından açıklamalar birbiri ardına geliyor. Son olarak açıklama yapan PUBG yapımcıları, toplamda 50 milyon üstü oyun satışı gerçekleştirdik. Mobil platformda kayıtlı oyuncularla birlikte 400 milyon civarı kayıtlı oyuncumuz var. Her gün 85 milyon üstü oyuncu platformlarımızda oyunumuzu oynuyor ve kış haritası çalışmalarını daha da hızlandırmış durumdayız. Oyunun geleceği hakkında son derece iyimseriz açıklamaları ile çıkış yaptı.

TWİTCH’TE EN ÇOK İZLENEN OYUNLAR

Oyun yayınlarının en büyük merkezi olan Twitch oyuncuların hangi oyuna yöneleceği konusunda oldukça ipucu veriyor. Geçtiğimiz hafta yapılan istatiksel çalışmalar sonucunda 12 – 16 Ekim tarihleri arasında Twitch üzerinde izlenen oyunlar yapılan araştırmaya göre en çok izlenen ilk 10 oyun arasında birinci sırayı Call Of Duty: Black Ops 4 22 milyon izlenme ile zirveye oturdu. İkinci sırada ise uzun yıllardır ilk üçten düşmeyen ve yeni tarzı ile daha da yükseliş göstereceğine inanılan League Of Legends geliyor. Toplamda 18.50 milyon izlenme oranı ile ikinciliğe oturdu. Üçüncü sırada ise yine Battle Royale tarzı olup PUBG oyununa büyük darbe vuran Fortnite oldu. İlk 10’a baktığımız zaman PUBG oyunun listeye giremediğini görüyoruz. İstatistikler PUBG’nin eski günlerinden çok uzak olduğu lakin yeni gelecek kış haritası ile işlerin nasıl değişeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR