Restoran şefi açıklamalarıyla şoke etti: Karafatma en hijyenik mutfakta bile var!


Restoran şefi hiçbir mutfakta hijyen kurallarına uyulmadığını, uyulsa bile her mutfakta karafatmaların mutlaka olduğunu söyledi. Restoranlarda hijyen kurallarına uyulmadığını, pis ortamlarda yiyecek hazırlanıp müşterilere sunulduğunu ilk defa duymuyoruz. Daha önce defalarca ismini açıklamayan şefler ve personeller dışardan hazır yemek yemeyin uyarısında bulunmuştu. Ancak bugünlerde yaptığı açıklamalarla olayların boyutunun çok daha içler acısı olduğunu belirten bir restoran şefi farelerin ve karafatmaların restoran mutfaklarında olağan karşılandığını söyledi.

Lüks bir restorana gidiyor olmanız hijyenik gıdalar yediğinizi garanti etmiyor. Hemen hemen her restoranın mutfağında doğal olarak karafatmalar yaşadığını belirten bir restoran şefi bunun nedenini sıcak ortama bağlıyor.

“Karafatma, en hijyenik mutfakta bile var çünkü ortam sıcak. Mekânlar ışıl ışıl ama perde arkası çok farklı” diyen şef açıklamalarıyla dışarda tavuk döner, köfte gibi et ürünlerinin tüketilmemesi gerektiğini bir kez daha ortaya koydu.

Pek çok ünlü restoranda çalıştığını belirten şef mekanın ışıl ışıl olmasının hiçbir anlamı olmadığını, perde arkasındaki pislikleri sadece çalışanların gördüğünü söylüyor. Restoran mutfaklarında farelerin ve böceklerin sürekli olduğunu, ne kadar ilaçlanırsa ilaçlansın 1 ay sonra yeniden ortaya çıktıklarını belirtiyor. Bu sebeple restoran sahipleri böceklerle savaşmayı bırakıyor ve onları perde arkasına atıyor.

Yere düşen bir yiyecek asla çöpe atılmazdı!

Resoran mutfaklarında hazırlanan bir tabaktan yere yiyecekler düşebiliyor. Şef, yere düşen bu yiyeceklerin yerden alınıp tekrar tabağa konularak servis edildiğini söylüyor.

“Mutfaklarda yere düşen ürünler çöpe atılmıyor, kullanılıyor. Bunu ben de yaptım. Başta ters geliyordu. Ama sonra işin yoğunluğundan dolayı o ürünü kullanmak zorunda kaldım. Yeniden pişirecek bir 15 dakikamız yoktu. Yerden pişmiş tavuğu, sebzeleri alıp tabağa koyduğumuz oldu.”

Restoranlarda çalışan insanlar bir süre sonra dışardan yemek yemeyi bırakıyor ve çevrelerine asla dışarda yemek yememelerini tavsiye ediyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı