Ruhunuzun Yorgun Olduğunu Gösteren 5 Durum!


Günlük hayatımızın getirdiği bir takım sorunlar beraberinde vücudumuzda yorgunluk belirtilerinin de ortaya çıkmasına neden oluyor. Ancak uzmanlar tarafından yapılan son açıklamalara göre yorgunluğunuzun nedeni ruhsal olabilir. İşte ruhunuzun yorgun olduğunu gösteren 5 durum. 

1- İdeal bir uykunun ardından yorgun uyanmak

Uyku esnasında vücudumuz ve zihnimiz dinlenir. Eğer ki iyi bir uykunun ardından halen kendinizi yorgun hissediyorsanız bunun nedeniz ruhsal yorgunluğunuz olabilir. Ruhsal yorgunluğun en büyük belirtilerinden birisi de sabahları dinlenmiş bir şekilde uyanamamaktır.

 

2- Ani duygu durum değişiklikleri

Bir durum karşısında farklı tepkiler vermeye başladığınızda yani eskiden kızmayacak veya sinirlenmeyeceğiniz bir durum karşısında artık kızıyor ya da insanların üzerinize fazla geldiğini düşünüyorsanız ruhsal yorgunluk yaşıyor olabilirsiniz. 

3- Diğer insanlardan kaçma isteği 

Çevrenizden kaçma eğilimi göstermeye başladıysanız, ve çevreniz artık size çok fazla geliyorsa ruhsal bir yorgunluk yaşıyor olabilirsiniz. Kendinizi bir odaya kilitleyip dünyadan ve hayatınızdan saklanma isteği de ruhsal yorgunluğunuzun bir sonucu olabilir. 

4- Bitmeyen kötü düşünceler

Hayatınızdan keyif almamaya başladığınızda bitmeyen kötü düşüncelerinizin sonu gelmiyorsa ruhsal yorgunluk yaşıyor olabilirsiniz. İyi şeyler düşünemiyorsanız, eskisi kadar gülmediğinizi fark ettiyseniz ruhsal bir yorgunluk yaşıyor olabilirsiniz. 

5- Gerçeklerden kaçma isteği ve sürekli hayal kurma

Yaşadığınız ruhsal yorgunluk nedeniyle gerçeklerden kaçmak isteyebilir ve sürekli hayal kurma eğilimi gösterebilirsiniz. Geçmişinize duyduğunuz özlem ve sorumluluklarınızdan kaçmak ruhsal bir yorgunluğunuz olabilir. Unutmayın ki yaşamış olduğunuz bu ruhsal yorgunluk sizi hayatınızdan uzaklaştıracak ve hayattan keyif almamanızı sağlayacak. Bu kötü durumdan kurtulmak için doktora başvurmanızda yarar var. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı