Sabahları bir kriz haline gelen ağız kokusu için doğal ve pratik çözümler!


Ağız kokusu diş bakımı yapmamaktan sigara kullanımına, karaciğer, böbrek ve akciğer rahatsızlıklarına kadar pek çok sebepten meydana gelmektedir. Bununla birlikte sağlıklı her insan sabah uyandığında ve bir süre aç kaldığında ağız kokusu yaşayabilir. Eğer kahvaltı yapacak vaktiniz yoksa ve işe ya da okula aç gidiyorsanız arkadaşlarınızla yüz yüze geldiğinizde ağız kokunuzdan rahatsız olursunuz. Sabahları bir kriz haline gelen doğal ağız kokusu için doğal ve pratik çözümler sunuyoruz!

Maydanoz

Ağız kokusuna karşı en etkili otlardan biri maydanozdur. maydanozu herhangi bir çay yapmadan direkt çiğ olarak tüketebilirsiniz. Her sabah aç karnına 5 tane maydanozu saplarıyla birlikle iyice çiğneyerek yutun. Üzerine 1 bardak su için ve ağzınızın ferahladığını hissedin.

Limonlu su

Limon asit özelliği sayesinde ağzınızın asidik dengesini değiştirecektir. Aç karnına limonlu su içerseniz ağız kokunuzun bastırıldığını göreceksiniz. Ayrıca aç karnına içilen limon metabolizmanızı hızlandıracak ve kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Dereotu

Maydanozdan daha güçlü bir koku gidericidir. Ağız kokunuzu gidermekle kalmayıp hoş bir koku bırakır. Dereotunu da maydanoz gibi iyice çiğneyerek yutun ve ardından 1 bardak su için.

Nane çayı

Taze nane çiz olarak tüketildiğinde de koku giderici özelliğini gösterir. Ancak sabah sıcak bir şeyler içmek isteyenler için nane çayı tarifimiz var.

1 su bardağı kaynamış suyun içine 1 yemek kaşığı kurutulmuş nane yaprağı atın ve demlenmeye bırakın. Ilıdığında tüketip nane parçalarını da yutabilirsiniz.

Sirkeli su

Elma sirkesi limon gibi asit özellik göstererek ağzınızdaki asidik dengeyi değiştirecektir. Oda sıcaklığında 1 su bardağı suyun içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi damlatıp sabah aç karnına için.

Ev yoğurdu

Sabah ağzınıza atacağınız 2 yemek kaşığı ev yoğurdu ve ardından içeceğiniz 1 su bardağı su hem midenizi rahatlatacak hem de ağız kokunuzu yok edecektir. Ağzınızın süt kokması endişesi taşımamanız için ev yoğurdu kullanmanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR