Sabahları mutlaka “5 dakika daha” uyuması gerekenlerin paylaştığı 10 his!


O 5 dakika sonsuz bir döngü halinde ilerler

Bütün 5 dakikalar birbirini kovalar ve siz asla uykunuzu alamazsınız!

Hiçbir gürültü uykunuzu bölmek için yeterli değildir!

Eğer gitmeniz gereken bir okul ya da iş yoksa muhtemelen en sinir bozucu gürültü bile size ninni gibi gelecektir. Yaşasın! Sorumluluklarım yok ve akşama kadar uyuyabilirim…

Randevularınıza sürekli “5 dakika bile olsa” geç kalırsınız!

Her zaman iş ya da okul derdi yok tabi. Arkadaşlarınızda buluşma ayarlamanız da uykunuz için bir dert! Mümkün olduğu kadar erken saatlere buluşma ayarlamazsınız siz. Yani, akşam 5’ten önce randevu ayarlamamanızda fayda var!

Her türlü egzersiz numaralarını çok iyi bilirsiniz (!)

Youtube’daki bacak inceltme, karın sıkılaştırma, squat videolarını ezbere bilir, kaç set halinde yapılması gerektiğini bir antrenör edasıyla öğrenirsiniz. Uygulama kısmı biraz eksik kalsa da zihniniz her gün squat yapar!

Aynı şey cilt bakımı için de geçerlidir!

Sabah uyan, keçi sütlü sabununla yüzünü yıka, peelingini yap, yüz jeli ile ovala… diye giden ve söylemekten bile uykunuzu getiren bir ton bakım ürünü makyaj rafınızda bozulmayı bekler. Sabah sabah kim o soğuk suda yüzünden o iğrenç ürünleri çıkartacak!

Okuldaki sıralar birer yatak, kollarınız ise kuş tüyü yastıktır!

Bilenler bilir, lise sıralarındaki 5 dakikalık uyku dünyanın en tatlı uykusudur! Üniversite amfileri için aynı şey söylenemez. Amfilerin akustiği pek rahat bırakmaz sizi. Ama lise hayatınızı özlemle hatırlarsınız!

Yatağınız yaşam alanınızdır!

Orda uyanır, dizilerinizi ve filmlerinizi orda izler, yemeklerinizi ve atıştırmalıklarınızı orda yersiniz. Sınavlara yatarak çalıştığınızı belirtmeye gerek yok sanırım. Evet, bir tek yatağınız olsun size bir şey olmaz!

Bütün bir günü geçirmenizi sağlayan temel motivasyon akşam yatağa girecek olmanızdır!

Onun hayali size gün boyu her şeye katlanmak için güç ve kuvvet verir.

Kahvaltılık tabletler üretilse ilk alacak sizsiniz!

Kahvaltı yerine geçen minik doyurucu haplar üretilmeye başlandığında komidininizden hiç eksik etmeyeceğinize eminiz! Annenizden, “yattığın yerden yemek yenmez” gibi “yattığın yerden hap yutulmaz” uyarısı almanız olası tabii…

Ortaokuldayken üniformanızı akşamdan giyme nedeninizi de biliyoruz!

Sabah sabah üstünüzü giyinirken uykulu vaziyette bir şeyi eksik giyinebilirsiniz! En iyisi mi siz kravatınızı da geceden takın!


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR