Sadece Çok Dikkatli Olanların Çözebileceği 5 Soru

IQ gerektiren bilmeceleri çözebilecek misin?


En iyi bilmeceler, gündelik bir nesneyi, düşünceyi ya da bir olayı ele alan ve doğal olarak asla yapamayacağımız şekillerde ona bakmamızı isteyenlerdir. Bakalım bu yüksek IQ gerektiren bilmeceleri çözebilecek misiniz…

1. Üç Oda

Üç odalı bir evin ortadaki odasında sıkışıp kaldınız. Bulunduğunuz ortadaki odadaki pencereler demir parmaklılarla kaplı . Her iki taraftaki odalarda da evin dışına çıkmak için kapılar bulunuyor. Ancak...

Soldaki odada, odaya girdiğiniz anda sizi öldürmeye hazır iki katil bulunuyor.

Sağdaki oda ise, görüş alanına girdiğiniz anda sizi öldüren güneş enerjili UV lazer ışınlı silahlarla donatılmıştır.

Nasıl kaçabilirsiniz?

Cevap: Geceleyin sağdaki odanın çıkışından çıkın. UV lazerler güneş enerjili olduğundan, gece boyunca çalışmayacaklar.

2. Ormandaki Yangın

İki arkadaş, James ve Michael, kuru bir ormanda, onlara yaklaşan büyük ve şiddetli yangını gördüklerinde yürüyüş yapıyorlardı. Yolun diğer tarafında kaçmak için tırmanmanın imkansız olduğu büyük bir dağ bulunuyordu. Rüzgar, yangını onlara doğru üflüyordu ve ateşin bir günde onlara ulaşacağını düşünüyorlardı. Michael, James'e ölmeyeceklerini ve yanlarında bir gün boyunca hayatta kalmalarını sağlayacak bir kibrit çöpü, kek ve yeterli su bulunduğunu söyledi.

Michael'ın kaçış planı neydi?

Cevap : Orman yangınları yayılmak için odun, çalılık veya çimenlere ihtiyaç duyar. Kibrit çöplerini kullanarak uçurumun yanında ateş yakabilirler. Rüzgar, ateşi uçuruma doğru üfleyecek ve bölgedeki tüm bitki örtüsünü yakacaktır. Daha sonra yanmış bölgeye sığınabilirler.

3. Tabanca

Robert depresyondadır. Bir cuma akşamı, Robert en sevdiği aktörün oynadığı bir filmi izlemeye gider. Ne yazık ki, film sıkıcı çıkar. Hayal kırıklığına uğrar, tuvalete gider. Tuvalette kimse yoktur. Tabancasını kaşlarının arasına nişan alır ve ateşler. 5 dakika sonra, tuvaletten çıkar ve sağ salim eve gider.

Nasıl hayatta kaldı?

Cevap : Robert, tuvaletin aynasındaki yansımasına ateş etti.

4. Siyah Giyen Adam

Siyahi tenli, siyah saçlı ve siyah giysili bir adam sokak aydınlatması olmayan bir yolda duruyordu. Bu yol boyunca hareket eden ve farları kapalı olan bir araba, tam ona çarpmak üzereyken son anda durabilmeyi başardı.

Sokak lambaları ve farlar kapalı durumdayken, arabanın sürücüsü adamı nasıl gördü?

Cevap : Sürücü adamı görebiliyordu çünkü gündüzdü, gece değildi.

5. Binada Mahsur Kalan Adam

Donald uyanır ve kendini 4 çıkış kapısı olan bir odanın içinde bulur. Odada, Donald'ın uyuması için bir yatak, bazı yiyecekler, bir sebil ve su şişeleri vardır, bu sayede açlıktan veya susuzluktan ölmez. Donald dışarı çıkmak için bir kapıya yaklaşırken, 4 kapının her birinin arkasında bulunan şey hakkında onu uyaran duyurular duyar.

İlk kapının ardında zehirli gazla dolu bir oda, ikincisinin ardında kapı açılır açılmaz patlayacak bir bomba, üçüncü ve dördüncü kapıların ardında ise sırasıyla zehirli yılanlar ve aç köpek balıkları bulunur.

Donald hangi kapıyı seçmelidir ve neden?

Cevap : Donald, zehirli gazla dolu odadan kaçabilir. Sebili boşaltmalı ve bir maske olarak kullanmalıdır, böylece hiç hava giremez.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı