Sadece Oğullarının Mezarının Üstünün Yeşil Olduğunu Gören Aile Gerçeği Öğrenince Gözyaşlarını Tutamadı36 yaşındaki Amerikan asker Joseph Anthony Villasenor trafik kazasında hayatını kaybedince ailesi yıkıldı.


Hayatını kaybeden asker, askeri araçla Charleston Hava Üssü’ne gidiyordu.


Üzüntüden mahvolan ailesi hayatını kaybeden oğullarını Teksas, Conroe’daki Garden Park Mezarlığı’nda sık sık ziyarete gidiyordu. Çok sıcak bir bölge olduğundan mezarlıkta hemen hemen hiç çiçek açmıyordu.


Bir gün Joseph’in annesi Rachel ve babası Raymond oğullarının mezarını ziyaret ettiklerinde şok oldular. Bütün mezarların üzeri kurumuş toprakla kaplıyken oğullarının mezarının olduğu yer yemyeşildi.


Başta bunun bir mucize olduğunu düşündüler. Ancak bunun bir nedeni vardı.


Josehp’in mezarının üzerindeki yeşillenme aslında 85 yaşındaki Jake Reissig’in ölen eşi Liz ile bağlantılıydı.

65 yıllık evliliklerinin ardından Liz 2014 yılında hayatını kaybetti. Çiftin beraber harika bir evlilikleri oldu. Jake, eşi öldükten sonra ise mezarıyla ilgilenmeye başladı. Her gün eşinin mezarını ziyarete gelen Jake, mezarın etrafını temizliyor ve burayı suluyordu. Sonuç olarak Liz’in mezarının üzeri yemyeşil çimlerle kaplandı.


Bir gün Jake yine mezarlığa geldiğinde tanımadığı bir kadın gördü. Kadın mezarın üstüne doğru yatmış ve ağlıyordu. Jake kadınla konuşmaya başlayınca, kadın erkek kardeşi Joseph’i ziyarete geldiğini söyledi.


Joseph, 2010 yılında meydana gelen kazaya dek 16 yıldır askerlik yapmıştı.


Aralarında geçen sohbet sonrası Jake, kadının söylediklerini bir türlü aklından çıkaramıyordu. Hayatını kaybeden askerin genç yaşta olması ve askerlik görevini yerine getirmesi sebebiyle yaşlı adam genç askere sempati besledi.


Jake bundan sonra Liz’in mezarını sulamaya geldiğinde Joseph’in mezarını da sulayacaktı.


Birkaç hafta sonra Joseph’in ailesi oğullarının mezarını ziyarete geldiklerinde, mezarın üstündeki yemyeşil çimlere çok şaşırdı. Sadece oğullarının mezarının üstü yeşildi. Başta bunun bir mucize olduğunu meleklerin Joseph’i koruduğunu düşündüler. Daha sonra yakınlarda yaşlı bir adam görünce aslında meleklerinin Jake olduğunu anladılar.


Aile o kadar duygulandı ki adama sıkı sıkı sarıldı.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı