Sadece sabahları yediğinizde yağ yaktıran ve hızla kilo vermenizi sağlayan besinler!


Sabah kahvaltıları oldukça önemlidir ve diyetlerde sabahları yediğinizde yağ yaktıran besinler tüketmeniz kilo vermenize yardımcı olabilir. Bu besinler sizi hem tok tutacak ve besleyiciliği ile sağlığınızı koruyacak hem de diyetlerinizde hızla kilo vermenize yardımcı olacak!

Yoğurt

Yoğurt hemen hemen bütün diyet listelerinde yer alan hem çok faydalı hem de diyet bir gıdadır. Yoğurt ayrıca pek çok yiyecekle kombinlenebildiği için kullanım alanı oldukça geniştir. Sabah kahvaltı niyetine ya da kahvaltıdan önce aç karnına tüketeceğiniz bir kâse yoğurt hem sindirim sisteminizi rahatlatır hem de sizi tok tutar.

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesini sütle haşlayarak ya da bir gece önceden yoğurtla karıştırıp sabah kahvaltıda tükettiğinizde yulafın şişme özelliğinden ötürü midenizde daha çok yer kaplayacağını ve sizi tok tutacağını göreceksiniz.

Haşlanmış Yumurta

Sabah işe ya da okula gitmeden önce evinizde tüketeceğiniz haşlanmış yumurta öğle yemeğine kadar sizi tok tutacaktır. Ayrıca yumurtayı haşlayarak yemek yumurtanın en diyet halidir. Bir tane haşlanmış yumurta 80 kaloridir.

Lor Peyniri

Kahvaltınızda diğer hazır peynirler yerine lor peyniri tercih ederseniz içindeki besleyici mineraller sizi gün boyu sağlıklı ve enerjik bir şekilde ayakta tutacaktır. Akdeniz diyetinde lor peyniri zeytinyağı ve baharat ile karıştırılarak sabah kahvaltılarında tüketilir. Kilo vermeyi kolaylaştıran etkisinin yanında kemikleri de kuvvetlendirir.

Türk Kahvesi

Türk kahvesinin diyetlerde kullanılması çok yaygındır. Dünyanın en zengin antioksidan kaynaklarından biri olan kahve yağ yakmanıza da yardımcı olur. Türk kahvesini sabahları içmek zihninizin de güne zinde başlamasını sağlayacaktır.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR