Sağlık Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!


memur alımı

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde memur alımı yapacağını açıklamıştı. KPSS 2018/4 Terrcih klavuzuna göre memur alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı, başvuruları sona eriyor.

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde kadrolarındaki eksikliği tamamlamak adına memur alımı yapacağını ifade etmişti. Ve bu yönde adayların başvuru işlemleri başlatılmıştı. Alımın yapılacağı ilk önce Devlet Personel Başkanlığı tarafından açıklanmış daha sonra ise Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından KPSS klavuzu ile yayınlanmıştı. Tercih klavuzu ile yapılacak başvurular 11 Nisan tarihinde başlamıştı. Tercih yapmak için son güne gelindi. Tercih işlemleri bugün yani 18 Nisan 2018’de saat 23.59’da sona erecek. Ayrıca adayların tercih işlemlerini eksiksiz tamamlamaları için 15 TL tercih ücretini ödemeleri gerekiyor.

Adaylar, başvurularını https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile bireysel olarak yapabilirler.

Tercih Ücreti Nasıl Ödeniyor?

Tercih ücreti, tercih yapıldıktan sonra ödenmesi gereken bir ücrettir. Aksi takdirde adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Banka yolu ile ödeme yapacak adayların, Kuveytturk, İNG, Vakıflar Katılım Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası, Finansbank ve Albaraka Türk Katılım Bankası üzerinden ister şubeden ister internet bankacılığından ödeme yapabilecekler. Ziraat Bankası aracılığı ile ödeme yapmak isteyen adaylar sadece internet ve mobil bankacılık üzerinden ödeme yapabilecek.

Bu yollar ile ödeme yapmak istemeyen adaylar, ÖSYM kartı ile ödeme yapabiliyor. ÖSYM’nin internet sayfasında e-işlemler sekmesinde yer alan “ödemeler” kısmından kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapabilecekler.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR