Sağlıklı ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin 6 Tüyo


Sağlıklı ve Pürüzsüz Bir Cilt
Sağlıklı ve Pürüzsüz Bir Cilt

PÜRÜZSÜZ VE SAĞLIKLI BİR CİLT

Her insan dış görünüşünün güzel görünmesini ister. Özellikle yüz bölgesi diğer insanlarla etkileşim ve iletişimde ilk bakılan noktalardan biri olduğundan sağlıklı ve pürüzsüz olması oldukça önemlidir. Kadınlar sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için çeşitli bakımlar uygulamakta ve kozmetik ürünlerini kullanmaktadır. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yapılacak birçok yol ve yöntem bulunur. Bazıları maddiyat temelli iken bazıları günlük hayat içerisinde yapabildiğimiz işlerden oluşur. Bu yazımızda sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için size tüyoları vereceğiz.

DÜZENLİ UYUMAK CİLDİN YENİLENMESİNİ SAĞLAR

Cilt yorgunluğunda uykusuzluk önemli rol oynar. Çünkü uyuduğumuz vakitler hücrelerimizin yenilenmesi için gereken zaman dilimidir. Düzenli olarak 7 8 saatlik bir uyku cilt yorgunluğunun atılmasını sağlar.

NEMLENDİRİCİ KREM İLE CİLDİNİZE MASAJ YAPIN

Nemlendirici kremleri kullanarak geceleri uyumadan hemen önce cildinize sürün ve masaj yapın. Böylece nemlenmiş cilt uyku esnasında cildinizin hem sağlıklı hem pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

GÜNEŞ IŞINLARINA KARŞI KORUYUCU KREM KULLANIN

Genelde yaz mevsiminde sahil kenarlarında kullandığımız güneş ışığından koruyucu kremleri senenin her diliminde sürüp dışarı çıkmak gerekir. Havanın sıcaklığına bağlı olarak etki ettiğini zannettiğimiz güneş ışınları kışın dahi cilde çok etkili bir şekilde işlemektedir. Bu nedenle dışarı çıkacağınız zaman cildinize özellikle yüz bölgesine koruyucu krem sürerek dışarı çıkın.

SİVİLCE VE SİYAH NOKTALARA SAVAŞ AÇIN

Sivilceler ve siyah noktalar yüz üzerinde görülen en rahatsız edici durumlardan biridir. Sivilcelerin sıkılası pek tavsiye edilmez. Yüzde çukurluklar oluşturur. Lakin iltihabı ucuna gelmiş yani beyazlaşmış sivilceleri pamuk yardımı ile patlatarak temizleyebilirsiniz. Ayrıca siyah noktalar için eczanelerde satılan siyah nokta bantlarını alarak günlük bakıma uygun bir şekilde kullanarak siyah noktalardan kurtulun.

SPOR, SAĞLIKLI OLMAK İÇİN TEMEL KURALDIR

Spor yaparak, günlük egzersizler yaparak vücudunuzu dinç tutabilir, hücrelerin daha sağlıklı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Böylece düzenli çalışan hücreler vücudun ve cildin pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

GÜNLÜK 2,5 – 3 LİTRE SU TÜKETİN

Yetişkin bir insanın ortalama olarak günlük 2,5 ile 3 litre arasında su tüketmesi gerekmektedir. Günlük bu miktar altında tüketilen suyun cildin yenilenmesi için yeterli olmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Su cildin yenilenmesinde ve pürüzsüz olmasında oldukça önemlidir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR