Sektör Danışmanlığı


Pek çok kişinin merak ettiği soruların başında, mezun olmak ve iş bulmak konuları geliyor. Mezun olmaya yakın öğrencilerin aklından sürekli aynı sorular geçer. “Acaba iş bulabilecek miyim?” “Üniversite eğitimim iş dünyasına atılmam için bana yeterli gelecek mi?” gibi pek çok soru zihinlerinde döner durur. Haksız da sayılmazlar genç işsizlik oranının en yüksek olduğu dönemdeyiz. Hangi mesleği düşünürsek düşünelim mezun sayısı çok fazladır ve öğrencilerin üniversite eğitimlerinin yanında kendilerini geliştirmeleri ve deneyim kazanmaları beklenmektedir.

 

Sektör Danışmanlığı Nedir?

Serktör Danışmanlığı Projesi, KTO Karatay Üniversitesi’nin “İş arayan değil, iş dünyasında aranan mezunlar yetiştirme” ilkesine dayanarak ortaya çıkan bir projedir.

Sektör Danışmanlığı Projesi’nin Amacı Nedir?

KTO Karatay Üniversitesi öğrencilerinin; akademik alanda aldıkları teorik bilgilerin yanında, gerçek ve deneyimleyerek öğrenilen bilgiye sahip, tam donanımlı ve nitelikli bir şekilde rakiplerinden birkaç adım önde olarak üniversiteden mezun olmalarıdır.

Kısacası, KTO Karatay Üniversitesi mezunlarının iş dünyasına, tecrübe engeline takılmadan atılabilmesini sağlamak bu projenin amacıdır.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR