Ses tonunuzdan karakter analizi yapıyoruz!


Ses tonunuzdan karakter analizi yaptınız mı? Alçak sesle mi konuşuyorsunuz yoksa bulunduğunuz ortamda herkesin size dikkat kesileceği kadar gür bir sesiniz mi var? Bazen beklenmedik şekilde tonunuz artıyor mu yoksa çok hızlı konuştuğunuz için kimse sizi anlamıyor mu? Nasıl konuşuyorsanız konuşun hepsinin bir anlamı var. Ses tonunuzun kişilik özellikleriniz hakkında söylediklerini öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin!

Çeneyi hareket ettirmeden ağzının içinden konuşanlar

Sinsi bir gerilim ve öfkenin hâkim olduğu bir kişilik yapınız var. Böyle konuşan biriyle görüşüyorsanız da her an ani bir tepkiye hazır olun.

Gürül gürül konuşanlar

Konuştuğunuzda sanki gürültülü bir dere akıyormuşçasına akıcı ve sesli konuşuyorsanız kontrolcü ama güvenilir bir yapınız var. Pazarlamacı olma olasılığınız yüksek. İnsanlar size rahatlıkla güvenebilir. İkna kabiliyetiniz kuvvetlidir.

Sürekli kinayeli bir tonda konuşanlar

Anlattıkları şaka mı ciddi mi anlayamadığınız arkadaşlarınızdan bahsediyoruz. Böyle birine muhtemelen pek güvenmeyeceksiniz ve doğrusunu yapacaksınız. İkiyüzlü ve tutarlı davranışlar sergileme ihtimalleri yüksek.

Telaşlı ve ani çıkışlarla konuşanlar

Telaşın sebebi sözü kimseye vermek istememeleridir. Haliyle kontrolcü, otoriter ve ilgi odağı olma çabasındadırlar. Konuşurken sizi şaşırtırlar ve her daim dinletirler. Ses tonlarındaki değişiklikten ötürü dinleyici çekmeyi başarırlar.

Hızlı konuşanlar

Hızlı konuşmak bir kaygı belirtisidir. Gizli bir agresyon taşımakla birlikte kendilerine güvenleri düşüktür.

Bağırarak konuşanlar

Boş teneke çok ses çıkartır misali hemen her cevabı yüksek tondaysa rekabetçi, sürekli yarış halinde, herkesin davranışını kontrol etmeye çalışan ve hatta kabadayı bir tiple karşı karşıya olabilirsiniz.

Titrek sesle konuşanlar

Özgüven düşüklüğü, çekingenlik ve sorumluluk almaktan korkmayı belirtir. Bu tür insanlar sosyal işlerle de başarıyı yakalayamazlar. İnsanlarla mümkün olduğu kadar az görüşeceği bir meslekte çok başarılı olabilirler.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR