Sevgililer gününde sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi romantik filmler!


Sevgililer gününde herkes sevgilisine hazırladığı hediyeyi en romantik şekilde verebilmenin derdine düştü. Bazıları gösterişli bir şey almayı tercih ederken kimisi de daha sade hediyeler tercih etti. Hediye almayıp güzel bir gece konsepti belirleyenler için eski ve yeni olmak üzere tavsiye edebileceğimiz pek çok romantik film var. Arasından istediğinizi seçin!

Ghost – Hayalet (1990)

Molly ve Sam birbirine deliler gibi aşık bir çifttir. Sam bir sokak serserisi tarafından bıçaklanarak öldürülür. Ruhu bedenini terk eder ve ölümden sonraki yaşamı yavaş yavaş keşfetmeye başlar. Sevgilisi Molly ile yaklaşmakta olan tehlikeyi haberdar etmek için iletişim kurmanın yollarını arar.

To All The Boys I’ve Loved Before – Sevdiğim Tüm Erkeklere (2018)

16 yaşındaki genç kızın gizli aşk mektupları ortaya çıkar ve onun aşk hayatına zarar verir.

Valentine’s Day – Sevgililer Günü (2010)

Bir grup Los Angeleslı çiftler ve bekarlar sevgililer gününde bir araya gelir ve geçmiş hikayelerini anlatır. Geçmiş hayatlarında o güne kadar görmedikleri ayrıntıları keşfederler.

Titanic – Titanik (1997)

Kült film Titanik, on yedi yaşında aristokrat bir aileden gelen genç kız ile fakir bir ressamın Titanik gemisinde başlayan aşkını konu alıyor.

Casablanca – Kazablanka (1942)

II. Dünya Savaşı sırasında Fas Kazablanka’da Rick, şehrin en popüler barını işletmektedir. Savaş karşıtı direnişçi Victor Laszlo eski aşkı IIsa ile karşılaşır. Rick, Ilsa ve Victor’un şehirden kaçmalarını sağlayabilecek tek kişidir.

The Notebook (2004)

Fakir ama tutkulu bir genç adam, zengin bir genç kadına âşık oluyor ve ona daha önce deneyimlemediği özgürlük hissini yaşatıyor. Ancak aralarındaki sınıfsal farklılıklardan ötürü ayrılmak zorunda kalıyorlar.

Amelie (2001)

Amelie kendi dünya görüşü ve adalet anlayışıyla Paris’te yaşayan masum ve saf bir kız. Etrafındakilere yardım etmek için uğraşan kız bu sırada ilk defa aşkı keşfeder.

Juno (2007)

Beklenmedik ve planlanmamış bir hamilelikle karşı karşıya kalan genç kız henüz doğmamış çocuğuyla ilgili karar vermek zorundadır. Olağanüstü kararıyla şok etkisi yaratır.

P.S. I Love You – Not; Seni seviyorum (2008)

Holly ve Gery birbirine aşık karı kocadır. Gery bir gün ölümcül hastalığa yakalandığını ve öleceğini öğrenir. Bundan sonra düşündüğü tek şey karısı Molly’nin bu durumu olabildiğince kolay atlatmasıdır. Holly, kocası öldükten sonra kocasının ona bıraktığı mektupları birer birer bulur ve o mektuplarla hayata tutunmaya çalışır.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR