Sihirbazlık Numaralarının Nasıl Yapıldığını Tek Tek Açıklıyoruz!

Sihirbazlık numaraları nasıl gerçekleştiriliyor? Anlatıyoruz!


Sihirbazlar ve yaptıkları numaralar her zaman ilgi çekici olmuştur ve merak uyandırmıştır. Dünyada sihirbazların sayısı gerçekten çok az. 25 bin kişiden sadece biri sihirbazlık numaralarını nasıl gerçekleştireceğini biliyor. Ve siz de o ender insanlardan biri olmak üzeresiniz.

7. Güvercin Hilesi

Sihirbaz, yanmış tüylerden bir güvercin ortaya çıkartır. Bunu nasıl mı yapar? Kolay.

Sihirbazın ateşe vermeden önce gösterdiği tüy, aslında flaş kağıt olarak bilinen özel bir kağıt parçası. Sihirbazlar tarafından, seyircilerin dikkatini dağıtmak için hızlıca büyük alevler yaratmak istediklerinde yaygın olarak kullanılır. İşte burada tam olarak yapılan şey - ateşi kullanarak, güvercini çabucak cebindeki gizli bir kılıftan almaktır.

6. Yükselen Kart

Bu numarada sihirbaz, seyirciden desteden herhangi bir kartı rastgele seçmesini ve ardından desteye geri koymasını ister. Sonra sihirbaz bazı büyülü hareketler yapar ve seyircinin seçtiği kart bir anda destenin dışına fırlar. Bu numaranın sırrı nedir?

Kartı desteye geri yerleştirirken, sihirbaz bu kartı özel bir mekanizmaya sahip bir kartın önüne koyar. Bu özel kart, karta yapışan ve onu yukarı doğru hareket ettiren küçük bir pede sahiptir. Bu da, destenin dışına fırlama yanılsamasını yaratır.

5. Kart Üzerinde Bir Kutu

Sihirbaz bir kart alır ve üstüne bir kutu içecek koyar. Bu numara imkansız gibi görünebilir, ancak aslında herhangi bir yeni başlayanın bile yapabileceği en kolay numaralardan biridir.

Başka bir açıdan daha yakından bakarsanız, kartın aslında T şeklinde olduğunu göreceksiniz. Bu kartı iki adet normal kart alarak ve bir T-şekli oluşturacak şekilde birbirine yapıştırarak kolayca evde yapabilirsiniz. Bu sayede kartın üstünde bir kutu veya şişe standı yapmak oldukça kolaydır.

4. Şişenin İçindeki Telefon

Sihirbaz elinde plastik bir şişe veya başka bir kap bulundurur. Herkese bunun sıradan bir boş şişe olduğunu söyler ve inanmıyorlarsa bakmalarını ister. Sonra sihirbaz, birisinin telefonunu alır. 1-2-3 ve telefon şişeden büyülü bir şekilde geçti ve bir anda içinde belirdi.

Bu numaranın sırrı ne mi? Hile yapmanın birkaç yolu vardır ve en popüler olanlardan biri sihirli ekipmanla ilgilidir. Sihirbaz, küçük ama çok keskin bir bıçağı parmağına takıyor. Seyirciye şişeyi gösterdikten sonra, gizlice telefonun geçebileceği büyüklükte bir yer açıyor. Burada sihir yok, gerçekten. Sadece el çabukluğu.

3. Suyu Aniden Buza Dönüştürme

Sihirbaz, bir bardağa biraz su döker ve su, aniden buz küpüne dönüşür.

Buradaki numara, bardakla aynı renkte olan bir süngerle birlikte, zaten bir parça buz içeren bardakta yatmaktadır. Sünger, kabın tabanına sabitlenir ve içine dökülen suyu emer. Böylece sihirbaz bardağı ters çevirdiğinde, su süngerin içinde kalırken buz eline düşer.

2. Duvarın İçinden Geçme

Sahnede çok gerçekçi görünen bir duvar vardır. Sihirbaz, duvara bir tarafından yaklaşır ve asistanlar onu tekerlekli özel bir düzenekle gizler. Tam olarak aynı yapı duvarın diğer tarafında da bulunur. Birkaç saniye sonra sihirbaz duvarın karşı tarafında görünür.

Zor gibi görünse de, aslında performans oldukça kolaydır. Duvarın altında v şeklinde özel bir tünel vardır. Sihirbazın duvarın altındaki küçük tünelden geçmesi ve diğer tarafında belirmesi için sadece birkaç saniyeye ihtiyacı vardır.

1. Ölüm Testeresi

Bu numarayı gerçekleştirmek için, sihirbaz, vücudunun alt kısmı için bir asistan kullanır. Birlikte sadece tek bir kişi gibi görünürler. Bu numaranın sırrı, masanın altında ve testere bıçağının kolayca geçebileceği masalar arasındaki küçük boşluktadır. Sihirbazın bacakları masaya doğru kıvrılır ve asistanın üst gövdesi masanın altında gizlenir.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı