Sınav Haftası İçinde Karşılaştığınız 6 Durum


sınav haftası

Üniversiteli olmak demek, vize-final haftalarında bazı durumlara maruz kalmak demektir. Gelmesini hiç istemediğiniz ama eninde sonunda içine düştüğünüz sınav haftası içinde, karşılaştığınız bazı durumlar vardır. Bu durumların çoğu sınavlarına çalışmaya özen gösteren öğrenciler için geçerlidir tabi…

Sınav haftası içinde karşılaştığınız bazı halleri sizler için derledik. Bakalım vize-final haftasında siz de kendinizi bu hallerde buluyor musunuz?

1-Fotokopi Kuyruğu

Vize final haftasının olmazsa olmazı uzun kuyruklu fotokopi sıralarıdır. Bitmek bilmeyen kuyruklarda dakikalarca not peşinde koşarsınız. Bazen yanlış notu alır, bazen yanlış fotokopiyi çektirirsiniz.  Ama her zaman fotokopicinin ne kadar para kazandığını hesaplar, sınavlardan bunalıp fotokopici olmak istersiniz.

2-Kahve ve Abur Cubur

Kaldığınız eve ya da yurda tüm kahveleri ve abur cuburları stok yaparsınız. Gece gündüz demeden çalıştığınız bu sınavlar için uykusuz kalmamak adına ekstra kahve ve ilerleyen saatlerde karnınızda çalan zili durdurmak için küçük atıştırmalıklar yersiniz. Kısacası 1-2 haftada tüm düzeniniz bozulur.

3-Dağınık ve Kötü Saçlar

Sınav haftası içinde kendinize vakit ayıramamanız oldukça doğaldır. Gerçekten ders çalışmak için sabahlıyor, ve sınavlarınızın üzerine düşüyorsanız, sınav haftasında bakım yapacak vakit bulamayabilirsiniz. Bu durum dağınık saçlarla, makyajsız yüzlerle ve uykusuz gözlerle okula gitmenize neden olabilir.

  Üniversite Okurken Uygulamanız Gereken 6 Şey

4- Düzensiz Beslenme

Sınav haftasında olan ve şehir dışında okuyan öğrencilerin çoğu, yemek yapmakla uğraşmak yerine öğünlerini ya krakerle geçiştirir ya da zaman kaybetmemek adına dışarıdan yemek söyler. Böylece düzensiz, sağlıksız ve daha fazla kalorili yiyeceklere maruz kalırlar.

5- Not Soruşturma

Hocanın verdiği notları bulamadınız veya okumanızı istediği bir kitap varmış fakat siz hiçbirini bilmiyorsunuz. Bu ve bu gibi durumlarda sınıfın en çalışkanlarından olan ya da sürekli derse gittiğini bildiğiniz arkadaşlarınızla iletişim haline geçerek, notlar hakkında bilgi alırsınız. Tabi aranızı da iyi tutmanız gerekiyor bu kişilerle..

6-Toplu Ders Çalışma

Öyle dersler vardır ki, beyin fırtınası yapılıp, tartışılmadan ya da 2-3 kişi toplanıp üzerinde durulmadan anlaşılmaz. Böyle durumlarda toplu olarak ders çalışmak, hem bu durumu eğlenceli hale getirebilir, hem de dersin daha iyi anlaşılmasını…

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR