Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın: 1 Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor


“Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın” projesi kapsamında, Türkiye genelinde film izleme imkanı bulamayan bir milyon öğrenci sinemayla buluşacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığın’ın açıklamasına göre; sinemanın sosyalleşmeye yönelik olumlu etkilerinin genç nesillere yansıması için hayata geçirilen “Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın” projesiyle birçok öğrenci beyaz perdeyle tanışacak. Proje ile birlikte bir milyon öğrenciye ulaşılması planlanıyor.
Ortaöğretim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunulacak proje, Kültür ve Turizm ile Milli Eğitim Bakanlıkları, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği ortaklığıyla yürütülüyor.
Sinemaya gidemeyen 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinden büyük ilgi görmesi beklenen projenin açılışı ise yarın Beyoğlu’ndaki Emek Sineması’nda yapılacak.
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın 800 öğrenciyle “Ayla” filmini izleyeceği açılışta, oyuncu, yapımcı ve yönetmenler de çocuklarla sinema koltuklarına oturacak.
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı