Sınırları Aşan Gelinlik Tasarımları


tasarımcılar

İzmir Ekonomili moda tasarımcıları, IF Wedding Fashion İzmir ile dünyaya açılıyor. Tasarımın gücünü kullanan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunları, kendi stantlarında tasarımlarını sergilerken, dünyanın farklı ülkelerinden gelen katılımcılarla işbirliği anlaşmaları yapıyor.

Fransa, Almanya, İngiltere, Rusya, Dubai, İran gibi ülkelerle anlaşma yapan tasarımcılar, koleksiyonlarını Türkiye sınırlarının dışına taşıyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mezunları Duygu Karasu Ergüney, Derya Kıymaz, Büşra Edibali, Gözde Karadana ile Nazlı Terzioğlu, IF Wedding Fashion İzmir’e yurt dışından gelen firmalarla yaptıkları anlaşmalarla damga vurdu.

İEÜ Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunu Duygu Karasu Ergüney, fuarda ilk defa yer aldıklarını belirterek, “Tasarım yönümüzü de geliştirdiğimiz bir eğitim aldık. Farklı firmalarda çalışarak deneyim kazandık. Bugün kendi tasarımlarımızı yapıyoruz. Ablam Derya Kıymaz ile tasarımlarımızı Dubai, Fransa, Arabistan’dan gelen katılımcılara sunduk ve işbirliği yolunda adımlarımızı attık” dedi.

Moda Tasarımcısı Büşra Edebali de, mezuniyetinin ardından 3 yıl sonra kendi markasını kurduğunu, yabancı müşterilerin ilgisinin fazla olduğunu söyledi. Edebali, gelinlik tasarımları üzerine çalıştığını kaydederek, “Tasarımcı yönümüz dolayısıyla koleksiyonlarımız farklı geliyor. Deneyim kazanıyor ve dünya fuarlarına tasarımlarımızı aktarmak için bir adım yaşıyoruz” diye konuştu.

Kendi markasını kuran Nazlı Terzioğlu da, fuarın profesyonel bir ortam oluşturduğunu, geçen yıl 4 farklı ülkeye tasarımlarını gönderdiğini vurguladı. Terzioğlu, “Almanya, Londra, Rusya, İran’a ürün gönderdim. Seri üretim şeklinde değil, koleksiyon mantığıyla ürün üretiyoruz. Bu da dikkat çekiyor. Bu yıl işbirliği yapacağım ülke sayısının da artacağına inanıyorum” dedi.

Gözde Karadana ise, tasarımın gücüyle markasına yön verdiğini ifade etti. Karadana, “Fuar, genç tasarımcıların da yolunu açıyor. Yurt dışı bağlantılarımızla birlikte tasarımlarımız, dünya geneline yayılıyor” diye konuştu.

tasarımcılar

Tasarımcılar (soldan sağa: Büşra Edibali, Nazlı Terzioğlu, Derya Kıymaz, Gözde Karadana, Duygu Karasu Ergüney) İzmir Ekonomili moda tasarımcıları, IF Wedding Fashion İzmir ile dünyaya açılıyor


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı