Sınırları Aşan Gelinlik Tasarımları


tasarımcılar

İzmir Ekonomili moda tasarımcıları, IF Wedding Fashion İzmir ile dünyaya açılıyor. Tasarımın gücünü kullanan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunları, kendi stantlarında tasarımlarını sergilerken, dünyanın farklı ülkelerinden gelen katılımcılarla işbirliği anlaşmaları yapıyor.

Fransa, Almanya, İngiltere, Rusya, Dubai, İran gibi ülkelerle anlaşma yapan tasarımcılar, koleksiyonlarını Türkiye sınırlarının dışına taşıyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mezunları Duygu Karasu Ergüney, Derya Kıymaz, Büşra Edibali, Gözde Karadana ile Nazlı Terzioğlu, IF Wedding Fashion İzmir’e yurt dışından gelen firmalarla yaptıkları anlaşmalarla damga vurdu.

İEÜ Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunu Duygu Karasu Ergüney, fuarda ilk defa yer aldıklarını belirterek, “Tasarım yönümüzü de geliştirdiğimiz bir eğitim aldık. Farklı firmalarda çalışarak deneyim kazandık. Bugün kendi tasarımlarımızı yapıyoruz. Ablam Derya Kıymaz ile tasarımlarımızı Dubai, Fransa, Arabistan’dan gelen katılımcılara sunduk ve işbirliği yolunda adımlarımızı attık” dedi.

Moda Tasarımcısı Büşra Edebali de, mezuniyetinin ardından 3 yıl sonra kendi markasını kurduğunu, yabancı müşterilerin ilgisinin fazla olduğunu söyledi. Edebali, gelinlik tasarımları üzerine çalıştığını kaydederek, “Tasarımcı yönümüz dolayısıyla koleksiyonlarımız farklı geliyor. Deneyim kazanıyor ve dünya fuarlarına tasarımlarımızı aktarmak için bir adım yaşıyoruz” diye konuştu.

Kendi markasını kuran Nazlı Terzioğlu da, fuarın profesyonel bir ortam oluşturduğunu, geçen yıl 4 farklı ülkeye tasarımlarını gönderdiğini vurguladı. Terzioğlu, “Almanya, Londra, Rusya, İran’a ürün gönderdim. Seri üretim şeklinde değil, koleksiyon mantığıyla ürün üretiyoruz. Bu da dikkat çekiyor. Bu yıl işbirliği yapacağım ülke sayısının da artacağına inanıyorum” dedi.

Gözde Karadana ise, tasarımın gücüyle markasına yön verdiğini ifade etti. Karadana, “Fuar, genç tasarımcıların da yolunu açıyor. Yurt dışı bağlantılarımızla birlikte tasarımlarımız, dünya geneline yayılıyor” diye konuştu.

tasarımcılar

Tasarımcılar (soldan sağa: Büşra Edibali, Nazlı Terzioğlu, Derya Kıymaz, Gözde Karadana, Duygu Karasu Ergüney) İzmir Ekonomili moda tasarımcıları, IF Wedding Fashion İzmir ile dünyaya açılıyor


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR