Sıvı soğutmalı oyun telefonlarına hazır mısınız?


ZTE’nin yan kuruluşu Nubia’nın geliştirdiği Red Magic 3 adlı oyun telefonu dahili sıvı soğutma ve fan ile mobil oyunculuğu yeni bir noktaya taşıyor.

Oyun oynamak pek çok kişi için bir tutku. Özellikle şehirli bireylerin gün içinde toplu taşımalarda ve benzeri alanlarda fırsat buldukça mobil oyunlarına yöneldiğini düşünürsek, sıvı soğutmalı oyun telefonları mobil oyun dünyasında oldukça yeni kulvarlar açacak gibi görünüyor.

Oyun telefonu piyasası Razer, Asus ve diğer göz dolduran modellerle hareketleniyor. Şimdi Çinli oyun telefonu markası Nubia (ZTE’nin bir parçası) Red Magic 3 adlı modelini kullanıma sundu. Bu modelin en dikkat çeken özelliği, soğutma fanını telefonun içine yerleştiren ilk telefon olması.

Tıpkı oyun bilgisayarlarında olduğu gibi ısı oyun telefonlarının da düşmanı. İşlemci ve bellek daha fazla zorlandıkça sıcaklıklar hızla yükseliyor. Bu da oyunun ya da sistemin bütün olarak çökmesine ya da istikrarsızlık göstermesine sebep olabiliyor.

 

 

Bunu akılda bulunduran Nubia, Red Magic 3 modeline sıvı soğutma sistemi yerleştirerek fanı da telefonun kasasının içine aldı. Üretici, etkin ısı transferinin bu sayede yüzde 500 arttığını söylüyor. Üstün donanım özelliklerine sahip telefon ayrıca 8K çözünürlükte video çekebilen arka kamerası ile de göz dolduruyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR