Sivilce Haritası: Sivilcelerin Bölgelere Göre Nedenleri

Yüzünüzün sivilce haritası!


Farklı noktaları hedef alan sivilcelerin ayrı ayrı hastalık habercisi olduğunu aktaran uzmanlar, “Yüzünüzde çıkan sivilcelere dikkat ederek, hastalıklarınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz” diyor. Örneğin hormonal problemler çenede, yanaklardaki sivilceler ise solunum problemlerinden kaynaklanabilir. İşte yüzünüzün sivilce haritası!

Bölge 1: Alın

Alın bölgesinde oluşan sivilceler stres ve uykusuzluk kaynaklı olabilir. Ayrıca yüksek kalorili beslenme nedeniyle oluşan, sindirim problemlerinin de olduğunu gösterir. Diğer bir olasılık da karaciğer problemleridir.

Bölge 2: Çene

Çene bölgesinde oluşan sivilceler hormon seviyenizi ontrol etmeniz anlamına gelir.

Bölge 3: Yüzünüzün Kenarları

Saç çizgisi boyunca ve kulakların yakınındaki yerlerde görülen sivilceler de hormonal sorunlardan kaynaklı olabilir. Bu tür sivilcelere kullandığınız kozmeik ürünler de neden olabilir. Kullandığınız makyaj, cilt bakım ürünü ve şampuanınızı gözden geçirmeniz gerekebilir. Yüzünüzde herhangi bir gelişme olup olmadığını görmek için doğal güzellik ürünlerini kullanmaya çalışın.

Bölge 4: Yanaklar

Yanaklardaki sivilceler yüksek bir şeker tüketiminden kaynaklanabilir. İşlenmiş şeker de dahil olmak üzere günlük şeker alımınızı sınırlandırmaya çalışın. Bu bölge aynı zamanda akciğerlerinize de bağlıdır. Yanaklardaki sivilce, bazı solunum problemlerinin bir sonucu olabilir. Ayrıca yanaklardaki sivilcelerin olası bir nedeni de telefonunuz olabilir. Telefon birçok bakteri içerdiğinden ekranınızı zaman zaman dezenfektan bezlerle temizlemeyi unutmayın.

Bölge 5: Kaşların Arasında

Kaş arasında görülen sivilceler karaciğer sorunlarına bağlı olabilir.

Bölge 6: Burun ve Üst Dudak Kenarları

Burunda görülen sivilceler çok baharatlı, tuzlu ve yağlı beslendiğinizi gösterir. Bu tür gıdaların miktarını azaltmaya çalışın. Ayrıca, kalp sağlığınıza ve tansiyonunuza dikkat edin. Üst dudak ve burun ucundaki sivilce, kalp, dalak veya akciğer sorunlarının bir sonucu olabilir. Artık sivilce haritalarının tüm sırlarını bildiğinize göre, vücudunuzun size bir şeylerin yanlış gittiğini söyleyip söylemediğini anlayabilirsiniz.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı