Sivrisinekler Neden Bazı İnsanları Daha Fazla Isırır?

Sivrisineklerin neden bazı insanları daha fazla ısırdığını açıklıyoruz!


Sivrisineklerin, bazı insanlara hiç dokunmazken, bazı insanlara neden saldırdıkları konusunda birçok teori var. Daha fazla karbondioksit yayan iri insanlar, bira içenler ve terleyen insanlar söz konusu böceklere daha cazip olduğu için inceleme altındadırlar. Artık kesin bir şey biliyoruz. Kişinin genetiği ve vücut kimyası, bu çekimin anlaşılmasının anahtarıdır. İstatistiksel olarak, sadece on kişiden biri, sivrisinekler için özellikle caziptir.

Yumurtalarını beslemek için memeli kanına ihtiyaç duydukları için sadece dişi sivrisinekler ısırırlar. Sivrisinekler seçicidirler ve yumurtaları için en iyisini isterler. Eşsiz vücut kokusunu oluşturan kimyasallar ve mikroplar üretiyoruz. Gerekli olan doğru kimyasal karışımı ve kokuyu tam olarak  bilirler. Ayrıca bu kokuyu 30 metreye kadar tespit edebilirler!

Kan grubunuz da bir diğer faktördür

Sivrisinekler kanın peşindedir ve eğer onlar için doğru kokarsa, hedef olmanız kaçınılmazdır. Bir araştırmada, sivrisineklerin 0 kan grubu olan kişileri A kan grubu olanlardan iki kat daha fazla tercih ettikleri bulunmuştur.

Ayrıca, laktik asit de çoğu sivrisinek türüne çekici gelmektedir. Peynir, soya, yoğurt ve salatalık turşusu gibi belirli yiyecekleri yediğinizde veya sıkı bir egzersiz yaptığınızda cildinizde daha fazla laktik asit olacaktır. Bu da, bazı sivrisinek türlerine çok cazip gelir.

Asla ısırılmadıklarını söyleyenlere inanmayın! Gerçek şu ki, sivrisinekler tarafından düşünülenden çok daha fazla insan ısırılıyor. Olay tamamen vücudumuzun verdiği tepkiye bağlı; İnsanlar, kanlarını emerken sivrisineklere farklı şekillerde tepkiler verirler. Bu, çevresel ve alerjik reaksiyonlara bağlıdır.

Sivrisinekleri uzaklaştırmak için pratik yollar

Birkaç basit önlem almak yardımcı olabilir. Cildin en çok maruz kalan kısımlarını örtmek size bir avantaj sağlar. Nemin zirvede olduğu zamanlarda dışarı çıkmaktan kaçının (şafak ve alacakaranlıkta). Bu zamanlar, rüzgarın az olduğu ve sivrisineklerin vücudunuza daha rahat konduğu zamanlardır.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı