Siyah Noktalardan Kurtulmanızı Sağlayacak Mucizevi Yöntem!

Siyah noktalarınızdan kurtulmanızı sağlayacak en etkili yöntemleri derledik.


Çoğunlukla yüz bölgesinde bulunsa da, siyah noktalar vücudumuzun herhangi bir yerinde de ortaya çıkabilen lekelerdir. Kir birikintisi gibi görünürler, ancak düşünebileceğinizden çok daha fazlası vardır. Oksitlenmeye bağlı olarak siyahtırlar, gözenekler kirle tıkandığında veya havaya maruz kaldığında siyah noktalar meydana gelir.

Yumurta beyazı maskesi : İki yumurtanın sarısını ayırın. İnce bir tabaka oluşturacak şekilde yumurta aklarınının birazını yüzünüze hafifçe uygulayın. Maskeyi 2 dakika (kuruyana dek) bekletin. Sonra, kalan akları da ikinci bir tabaka olarak yüzünüze uygulayın. 20 dakika kadar bekletin. Yüzünüzü durulamak için ılık su kullanın. Yumurta akı, gözenekleri sıkılaştırmaya ve siyah noktalardan arındırılmış pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Bal ve tarçın : Yarım çay kaşığı tarçını bir çay kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 3 dakika sürmeye devam edin. Tarçın bir fırça görevi görürken, bal ise gözeneklerden kiri çıkarmak için çalışır ve aynı zamanda doğal bir antibiyotik görevi görür.

Çemen otu : Çemeni suyla karıştırıp bir macun yapın ve yüzünüze sürün. Soğuk su ile durulamadan önce 10 dakika bekletin.

Limon, tuz, yoğurt ve bal karışımı: Limon suyu, bir yemek kaşığı tuz, bir yemek kaşığı yoğurt ve biraz balı karıştırın. Yüzünüzün siyah noktaya eğilimli bölgelerini dairesel bir hareketle ovun. Yaklaşık 3 dakika sürmeye devam edin ve ılık suyla durulayın.

Süt ve muskat: Bir macun oluşturmak için yeterli miktarda muskat tozuyla bir miktar sütü karıştırın. Gözeneklerinize gömülmüş olan tüm kirleri temizlemek için hafifçe ovalayarak bu karışımı yüzünüze uygulayın. Ilık suyla yıkamadan önce 3 dakika boyunca ovun.

Karbonat: Karbonat çoğu mutfakta mevcuttur, doğal bir temizleyicidir veölü deri hücrelerini temizler. Sadece sıcak suya karbonat ekleyin. Yüzünüzü yavaşça ve dairesel hareketlerle yaklaşık 5 dakika boyunca ovun ve daha sonra durulayın.


Peki ya siyah noktaların oluşmasını nasıl engelleriz?

Cildinizi temiz tutun: Fazla kir ve yağı temizlemek için cildinizi düzenli olarak ılık su ile yıkayın. Bu, gözeneklerin tıkanmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Yatmadan önce makyajınızı silin: Makyaj ile uyumak gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir. Her zaman uyumadan önce makyajınızı silmeyi unutmayın.

Fiziksel bir aktivite sonrası duş: Terleme, cildinizde siyah noktalara neden olabilecek fazla bakteri ve yağa neden olabilir. Yorucu bir aktivite yaptıktan sonra, daima duş alın.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı