Siz Sağa Kaydırırken Tinder Yıllık 800 Milyon Dolar Kazanıyor


4.1 milyon ücretli aboneye sahip olan Tinder, yıllık 800 milyon dolar gelire ulaşmayı başardı.

 

Facebook yakın zamanda bir arkadaşlık sistemi üzerinde faaliyet vermeye başlayacak. Bu süreç içerisinde Tinder ile rekabete girmeye hazırlanan facebook, duyurularını yaptıktan hemen sonra Tinder tarafından da bir duyuru geldi ve Match Group (Tinder’in sahibi), üçüncü çeyrek gelirlerini açıkladı. Geçen yıldan bu yana yılda ortalama %29’luk bir kar artışı gözeten Tinder, yıllık gelirini 1.72 Milyar dolar olarak düşünüyor.

Yine de şirketin dördüncü çeyrek gelir tahminleri Wall Street’i memnun etmedi. Dördüncü çeyrekte 440 milyon dolar ile 450 milyon dolar arası bir gelir elde edeceğini açıklayan Match, bu hedef ile analistlerin ön gördüğü 454.5 milyon doların altında kalıyor. Hatta bu nedenle borsa kapanışında Match’in hisseleri yüzde 10’luk bir değer kaybı yaşadı. Buna rağmen Match hisselerinin yıldan yıla büyümesinin yüzde 60 oranında olduğunu söylemekte fayda var. Üstelik Match’in bu büyümesinin ardında Tinder’ın başarısı yatıyor. Konum odaklı arkadaşlık uygulaması olan uygulamanın kullanıcı tabanının yarısı uygulamaya ödeme yapıyor.

Haliyle bu ödemeler de yıllık gelire yansıyor. Match’in ödeme yapan toplam abone sayısı ikinci çeyrekte 7.7 milyondan 8.1 milyona ulaşırken, yıldan yıla büyümesi de yüzde 23 artış gösterdi. Bu büyümenin büyük çoğunluğu ise Tinder’ın premium abonelik servisi Gold üzerinden geliyor. Bu arada Tinder Gold’un işleviyle ilgili kısa bir ekleme yapalım. Tinder Gold kullanıcıları, platformda birileriyle eşleşmeden önce kimlerin kendilerini beğendiğini görebiliyor.

Bu çeyrekte uygulamanın ödeme yapan kullanıcı tabanı ise 3.8 milyondan 4.1 milyona yükseldi. Uygulama 2018 yılını 800 milyon dolar gelir ile kapatmayı bekliyor. Tinder’ın bu başarısıyla kendini büyütmeye devam eden Match, yakın zamanda sahip olduğu uygulamalara Tinder’ın rakibi Bumble’ı da eklemeye çalıştı. Ancak bir süredir Bumble ile yasal sürtüşme içinde olan Match’in teklifi olumsuz bir cevap ile noktalandı. Şimdilik davalar geri çekilmiş olsa da Bumble ve Match arasındaki yasal süreç devam edecek.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı