Sizi Gerçek Aşkı Bulmaktan Alıkoyan En Büyük 4 İlişki Miti


İzlediğiniz filmlerde karakterlerin gerçek aşkı bir sinema salonunda, bir konserde, parkta spor yaparken ya da basit bir tesadüf eseri bulduklarını ve filmin sonunda mutlu bir hayat sürdüklerini gördük. Günlük hayatta da gerçek aşkı sanki her an etrafımızdaymışçasına bir film karesi gibi arar durur olduk. Ancak, gerçek hayat bize filmlerin anlattıklarından çok farklı şeyler söylüyor.

Belki de gerçek aşkı, bu 4 çok yaygın ilişki mitine inandığınızdan dolayı bulamıyorsunuz. O halde inançlarınızı kontrol etme zamanı!

Zıt kutuplar birbirini çeker

Filmlerde gördüğümüz klişelerden biri de kendisinin tamamen tersi bir kişiliğe sahip olan birini bulan ve delicesine aşk yaşayan karakterlerdir. Başlangıçta bizden farklı olan insanlar ilgimizi çekse de uzun vadede bu farklılıklar birlikte yaşamaya engel teşkil eder ve uzun süreli bir ilişki yaşamak imkânsız hale gelir. Daha sonra size benzer kişileri ararken bulursunuz kendinizi.

Fiziksel çekim = uyumluluk

Fiziksel çekim uyumlu bir çift olmanız için kilit noktalardan biridir ancak sadece fiziksel çekimi olan iki kişinin uyumlu bir çift olduğunu söylemek zordur. Uzun süreli bir ilişki için fiziksel çekim yeterli değildir. Biriyle ilişki yaşayacağınız zaman fiziksel çekiciliği düşünmekten ve önemsemekten utanmayın, bu normaldir. Ancak ilişki kuracağınız kişide bundan daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuzu da unutmayın.

Çatışmalar tutkudan kaynaklanır

Eşinizle ne kadar uyumlu olursanız olun her konuda anlaşmanız mümkün değildir. Çatışmalar ilişkinin doğası gereği vardır. Ancak çatışmaları nasıl çözdüğünüz ilişki kalitenizi ve uyumluluğunuzu gösterir. Çatışmalar önemlidir ve tutkudan, ihtirastan ibaret değildir. Çatışmalar mantıktan, dürüstlükten doğar.

Benzer ilgi alanlarına sahip olmak uyumlu olduğunuzu gösterir

Düşülen en büyük yanılgılardan biri de budur. Filmler bize şimdiye kadar aynı tür müzik dinleyip aynı boş zaman aktivitesini paylaştığımız, aynı takım tutup aynı hayat görüşüne sahip olduğumuz kişilerle mükemmel bir uyum yakalayıp harika bir ilişki yaşayacağımız yönünde yanlış bir algı oluşturdu. Peki, siz hiç sadece aynı hobiye sahip olduğunuz için biriyle çıktığınızı hatırlıyor musunuz? Bir ömür boyu paylaştığınız hobiyle mi ilişkinizi ayakta tutacaksınız? Araştırmalar uzun süren ilişkilerde kişilerin partnerinin benzer film ya da müzik zevkine sahip olmasından ziyade sosyallik, özerklik ve otonomi, meraklılık, gizemlilik, cinsel çekicilik ve espri anlayışına odaklandıklarını belirtiyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR