Sizi Sevmeyen Birinden Vazgeçmenin 7 Yolu

Sahip olamayacağınız birisine aşık olmak, kendinize duyduğunuz saygıyı ve öz güveninizi ciddi şekilde etkiler. Kendinizden memnun olmaz, mutsuz olur hatta depresyona girersiniz. Açıkçası, en kısa sürede bu hislerden kurtulmalısınız. Karşılıksız sevginin üstesinden gelmeniz ve bunu takıntı haline getirmemeniz için neler yapmanız gerektiğinizi anlatacağız.


Sizin için, başarız bir aşktan sonra acınızı unutmanıza yardımcı olacak bazı tavsiyeleri bir araya getirdik.

 1. 1 Bu kişinin size ihtiyacı olmadığını kabullenin.


  Bir gün sevdiğin kişinin seni sevdiğini düşünüyorsan, ancak bir hafta sonra ortadan kayboluyorsa ortada aşk diye bir şey yoktur. Aşkınıza farklı bir bakış açısıyla bakmaya çalışın. Klasik bir aşk hikayesine benziyor mu? Sevdiğiniz kişinin size sevmediğini kabul edebiliyorsanız, doğru yoldasınız demektir.

  Bir daha onu görmek veya aramak istediğinizde, size karşı hisleri olup olmadığını düşünün. Onu ne kadar önemsediğinizi gösterdiğinizde tek hissettiği egosunun şişmesi olacaktır. Efendinin kölesi olmak ister miydiniz? Her zaman yapılacak daha iyi işler vardır.

 2. 2 İlginizi başka bir şeye yöneltin.


  Gözden ırak olan, gönülden de ırak olur. Karşılık sevginizden kurtulmak istiyorsanız sloganınız bu olmalı. Sevdiğiniz kişiden olabildiğince uzak durun. Eğer imkanınız varsa, yapabileceğiniz en iyi şey internete ulaşamayacağınız bir yere ufak bir seyahat olacaktır(hesaplarını stalklamayı bırakın).

  Eğer onunla karşılaşmanızı engelleyemiyorsanız en azından onu düşünmemeye çalışın. Sevdiğini kişiyle aynı odada kalmak zorunda bile olsanız, sürekli onu düşünmek zorunda değilsiniz. Düşüncelerinizin akışını onunla birlikte mutlu olmaktan, kendi hayalleriniz ve gelecek planlarınıza çevirin.

 3. 3 Aynı probleme sahip birini bulun.


  Aşk acısı yaşayan sadece siz değilsiniz. Bir çok insan karşılıksız aşkı tatmış ve bunun üstesinden gelmiştir. Yakın arkadaşlarınızla hislerinizi paylaşın. Bu durumdan nasıl kurtulduklarını ve acılarını nasıl bastırdıklarını sorun. Bazen tek ihtiyacınız olan “Seni çok iyi anlıyorum” gibi basit cümlelerdir.

  Ancak bazıları gibi bu konuya takılıp kalmaktan kendinizi koruyun. Aksi takdirde, sürekli sevdiğiniz kişiyi düşüneceksiniz ve bu hislerden asla kurtulamayacaksınız. Tek ihtiyacınız olan birkaç güzel dertleşme.

  Biriyle konuşmak istemiyorsanız kendinizi filmlere ve kitaplara verebilirsiniz. Karşılıksız aşk çok popüler konu ve bununla ilgili bir çok eser bulabilirsiniz. Bunların yardımıyla sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

 4. 4 Kendinize dikkat edin.


  Üzgün olduğunuzda genellikle kendinizi ihmal etmeye başlarsınız. Acıdan başka hiçbir şey hissetmediğiniz zamanlarda , hiçbir şey yapamıyorsanız bile sağlığınızı ve dış görünüşünüzü koruyabilsiniz. Doğal tuzlarla birlikte ılık bir köpük banyosu yapın. Bir fincan lezzetli bitki çayı için, alışverişe gidin ve yeni kıyafetler alın. Saç stilinizi de değiştirebilirsiniz.

  Sigara içmeye başlamayı (ya da genelde yaptığınızdan daha fazla sigara içmeyi) veya alkole başvurmayı düşünmeyin. Sağlığınızı veya hayatınızı tehlikeye atacak saçma kararlar almaktan kaçının. Belki de kendinize zarar vererek sevdiğiniz kişinin acınızı görüp, onu ne kadar sevdiğinizi anlayacağını düşünebilirsiniz ama öyle bir şey gerçekleşmeyecek. Sadece sinirlerinize zarar vermis olacaksınız.

 5. 5 Egzersiz yapın.


  Duygusal dengenizi sağlamanın birçok yolu var. En etkililerinden biri fiziksel egzersiz yapmaktır. Bu egzersizler size negatifliğinizden kurtarabilir. Sabahları koşu yapmaya başlayın ya da bir fitness programına kayıt olun. Spor salonuna ya da yüzmeye de gidebilirsiniz.

  Eğer sanatı ve sporu bir arada istiyorsanız dans edebilirsiniz. En sevdiğiniz şarkıyı açın ve hareket edecek haliniz kalmayana kadar dans edin. Bir dans kursuna gidip tango ya da rumba yapmayı da öğrenebilirsiniz. Bunu yaparken hem eğleneceksiniz hem de forma gireceksiniz.

 6. 6 Artık bu hayalin peşini bırakın.


  Bir Hint atasözü der ki “Atınız öldüğünde, üstünden inmelisiniz.”  İmkansız rüyalarla kendinizi şımartmayın.  Hiçbir şey size sevmeyecek birini beklemekten daha yıkıcı olamaz. Biri size yeterince ilgi göstermediğinde, ona hak vermeyi bırakın. Sevgililerini gösteremeyecek kadar utangaç değiller: sadece öyle bir şey hissetmiyorlar.

  Sevginize karşılık vermeyen biri, sizinle vakit geçirmemek için binlerce bahane bulabilir. Gitmek istemediğiniz bir partiye veya randevuya davet edildiğinizi düşünün, ne yapardınız?

 7. 7 Sinirlenmeyin.


  Aşk acısı hayatın bir parçası. Bir şey planlarınıza aykırı giderse, kendinizden veya karşı cinsteki herkesten nefret etmeye başlamamalısınız. Kendi mutlu sonunuzu göreceğinize inanın. Ve sevginizi karşılıksız bırakanlara beddua etmeyin: sizin mutluluğunuz için kendi mutluluklarını feda edemezler.

  Kendinizi o kişinin yerine koyun: bütün hayatınızı sadece acıdığınız için biriyle geçirmek ister miydiniz? En güzeli yaşadığınız onca güzel şeyi gülümseyerek hatırlamaktır

  BONUS

  Bir filozof gibi düşünün, kendinize bir slogan belirleyin ve ne zaman depresif hissetseniz bu sloganı hatırlayın. Bu küçük ifade size içsel huzur ve daha iyi bir geleceğe inanç sağlamalı. Kral Solomon’un yüzüğüne “Bu da geçer” ifadesi yazılmıştır. Hayatınızı daha da kolaylaştırmak için bu kelimeleri hatırlayın!

  Karşılıksız sevgiyle nasıl başa çıkılacağına dair önerileriniz var mı? Kendi deneyimlerinizi yorumlarda paylaşın!Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı