Sömestr Tatili 2019 yani 15 yarı tatil bu yıl ne zaman?


Somestr 2019

Her öğrencinin hayali Sömestr Tatili 2019 yılında ne zaman? Yarı yıl 15 tatili diye de bilinen tatil, bu yıl ne zaman başlıyor? Merak edenler için detaylar haberimizde.

Her yıl tüm öğrencilerin ve velilerin bir çok plan yaptığı, çocuklarının ilk dönem yorgunluklarını attığı yarı yıl tatili başka bir deyişle Sömestr Tatili 2019 yılında ne zaman başlayacak, buna göre veliler yapacakları gezi yada etkinlikleri planlayacaklar. 2018 – 2019 eğitim dönemi 17 Eylül’de başlamıştı.

Sömestr Tatili 2019 yılında ne zaman

Yarı yıl 15 Tatil, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2019 takvimine göre, 18 Ocak 2019 tarihinde karnelerin verilmesi ile başlayacak. Sömestr tatili 2019 için, 3 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Öğrenciler, 4 Şubat Pazartesi günü tekrar ders başı yapacak. İkinci kanaat dönemi ise 14 Haziran 2019 tarihinde sona erecek ve öğrencilerin yaz tatili başlayacak.

Karne her şey mi demek?

Kesinlikle değil! Çocuklarımıza desteğimizi ve her şekilde yanlarında olduğumuzu göstermeliyiz. İyi karne getiren çocuklarımızı ödüle boğmak ne kadar yanlış ise kırık karne getirdiklerinde de onları cezalandırmak ve Karne Tatilinden mahrum bırakmak, o kadar tehlikeli ve yanlıştır. Yapmamız gereken, çocuğumuzun derslerinde başarılı olamamalarının nedenini araştırmak, onlarla daha yakında ilgilenmek ve gerektiği noktalarda derslerinde yardımcı olmak yada destek almak. Hatta gerektiği noktada profesyonel destek almak olduğunu aklımızdan çıkarmamız gerekiyor.

Tersi davranış modelleri, çocuğumuzun okuldan ve derslerinden daha da uzaklaşmasını, öğretmeni ve arkadaşları ile olan ilişkilerinde sorun yaşamasına zemin hazırlamaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Eğer bu tip bir veli iseniz bu yıl, Sömestr Tatili 2019 yılında bir değişiklik yaparak, sizi hayal kırıklığı yaratan bir karne ile karşılaşırsanız tavsiyemize uymayı deneyin ve çocuğunuz ile harika bir tatil geçirmenin yollarını arayın. Altında yatan nedenleri anlamaya çalışın, emin olun çözüm bulmakta zorlanmayacaksınız.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı