Son Dakika! İzmir Metro Yayları Üzerine Üst Geçit Düştü


İzmir metrosunun Sanayi ve Bölge durakları arasında bulunan yaya üst geçidi metro raylarının üzerine çöktü. İzmir’de vincin yaya üst geçidine çarpması sonucuyla metro üzerine çökmesi metro seferlerini ve trafiği aksattı. İşte olayla ilgili tüm gelişmeler…

Alınan bilgiler doğrultusunda Bornova ilçesi olan Üniversite Caddesi Ağaçlı yol mevkisindeki yaya üst geçidine, İ. B’nin kullandığı vincin çarptığı öğrenildi.

Olayın sonucuyla bölgede bulunan metro rayı ve yola çöken üst geçit metro seferleri durmasına ve trafiğin aksamasına sebep oldu.

Metro ile kazanın olduğu bölgeye kadar giden yolcular belediye otobüslerine aktarıldı. Belediye ekipleri ise yıkılan geçitin parçalarının toplanması için çalışmaya başladı.Vinç sürücüsünün ifadesi alınması için karakola götürüldü. Olayda can kaybı ya da yaralı yok.

İZMİR METRO SEFERLERİ İPTAL Mİ?

İzmir metrosunun resmi twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre  ‘’Sanayi- Bölge istasyonları arasında vincin üst geçide çarpması sonucu oluşan kazada tren hattına düşen parçalar sebebiyle Sanayi-Evka 3 arasındaki güzergaha 18.00’dan bu yana işletim yapamıyor. Bu araya otobüs seferleri kondu.Seferler, Sanayi-F.Altay arası sürüyor. Bilgilendirmeyi sürdüreceğiz.’’ bilgisi verildi.

Önümüzdeki günlerde Sanayi metro seferlerinin işletime tekrar açılmasıyla ilgili bilgilendirmeler yapılacak. Şuan da kaza kalıntılarının ne zaman temizleneceği ve çalışmaların ne kadar süreceği hakkında net bir bilgi yok. İzmir halkı, İzmir metrosunun en yakın zamanda olayla ilgili açıklama yapmasını bekliyor. Tüm İzmir halkına geçmiş olsun.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR