Sonbaharda Cilt Bakımına İyi Gelen 5 Yiyecek


Sonbaharda Cilde Gelen İyi Yiyecekler
Sonbaharda Cilde Gelen İyi Yiyecekler

SONBAHAR VE CİLT BAKIMI

Yaz tatilinde yoğun güneş ışınları, deniz, kum derken sonbaharda tatil dönüşü şehrin kirliliği, egzoz gazları, çevresel faktörler derken cildimizin yıpranması oldukça fazla oluyor. Sonbahar mevsiminde yiyebileceğiniz bazı besinler ile cildinizi maruz kaldığı dış etkenlerden oldukça kolayca koruyabilirsiniz.

AVOKADO: E VİTAMİNİ KAYNAĞI!

Avokado sağlıklı yağlar ve E vitamini bakımından oldukça zengindir. E vitamini cildin nemlenmesine yardımcı bir etkisi vardır. Aynı şekilde cildin kurumasını da engeller. Avokado içerisinde barındırdığı yağlar ile cildimizin yağları birbirine uyumlu olduğu için cilt bakımı oldukça hızlı bir şekilde cilde nüfuz eder. Zararlı etkenlerin de karşıtıdır.

SOMON: OMEGA 3 KAYNAĞI

Somon yağ bakımından oldukça zengin bir balıktır. Omega 3 kaynağı da olan Somon balığı içerisindeki yağ asitleri tahriş olan cilt yapısını onarıp alerjik etkenlere karşı koruma sağlamaktadır. Cilt kuruluğuna ve güneş ışınlarının zararlı etkisine karşı tedavi edici bir etkisi vardır.

ISPANAK: TEMEL REİSİN YİYECEĞİ

Bir besin düşünün her anlamda zengin olsun. Güç versin, kuvvet versin, zindelik versin, cildi temizlesin, hastalıklara karşı korusun derseniz cevabımız Ispanak olacaktır. Demir, folat, klorofil, magnezyum, A,C,E vitaminleri konusunda oldukça zengin olan Ispanak, cildin içten dışa yönelik temizlenmesini sağlar.

PAPAYA: AKNE OLUŞUMUNA SON

Tropikal meyvelerin en ilginçlerinden olan papaya, C ve E vitamini konusunda zengin bir besindir. Antioksidan yapısı ile de ön plana çıkan bu meyve akne oluşumunda oldukça karşıt bir etkisi bulunup güneş ışınlarının zararlı etkilerinden de cildi korumaktadır.

YABAN MERSİNİ: C VİTAMİNİ KAYNAĞI

Cildin elastik yapısının artmasını ve sürekliliğini sağlamak için C vitamini oldukça önemlidir. C vitamini konusunda oldukça zengin olan Yaban Mersini, antioksidan etkili yapısıyla da cildin hassas yapısını desteklemekte oldukça etkilidir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR