Susam Sokağı Başarıyı Arttırıyor!


Susam Sokağı izleyenler daha başarılı. Televizyon tarihinin en sevilen yapımlarından birisi olan Susam Sokağı ülkemizde bir neslin severek izlediği yapımların başında geliyor. Yapılan bir araştırmaya göre Susam Sokağı izleyenler daha başarılı oluyor. 

Yapılan bir araştırmaya göre çocukları için bir dönemin efsane programı olan Susam Sokağı’nı izleyen çocukların okulda başarılı olup olmadıkları ölçümlendi. Gerçekleştirilen araştırmaya göre Susam Sokağı izleme imkanı bulan çocukların tamamı, hayatlarının bir döneminde Susam Sokağı’nı sürekli olarak Susam Sokağı’nı izledi. Susam Sokağı’nı izleyen çocuklar ilkokul ve diğer eğitim hayatlarında yaşıtlarına göre yüzde 1.5 ila yüzde 2 oranında daha başarılı oluyor. 

Araştırmacılar tarafından yapılan açıklamada, Susam Sokağı ile programı izleyen çocuklar arasında bir etkiden çok bir ilişki olabileceği ifade ediliyor. Araştırma sonucuna göre 1969’da yayınlanmaya başlayan Susam Sokağı yüksek kaliteli televizyon sinyali kullanıyordu. Bu nedenle Susam Sokağı’nı maddi durumu iyi olan aileler ve bu ailelerin çocukları izliyordu. Bu ailelerin çocuklarına ayırabilecekleri daha fazla zaman ve maddi kaynak olduğu için ailelerin çocuklarının eğitim hayatları ile daha yakından ilgilenmesi da mümkün.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı