Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi İçin Başvurular Başladı!


Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest İstanbul, 20-23 Eylül tarihinde 3.Havalimanı’nda gerçekleşecek. Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden teknoloji girişimcilerini bir araya getirmeye hazırlanan TEKNOFEST İstanbul kapsamında düzenlenen Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi için başvurular ise, 26 Ağustos’a kadar devam edecek.

Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi ile ilgili tüm detaylar…

Türkiye’nin startup/teknoloji girişimleri için bölgesel bir merkez olma hedefine yönelik önemli bir adım olan Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi, Türk girişimciler ve yatırımcılarla birlikte, uluslararası teknoloji girişimlerini ve yatırımcılarınıbiraraya getiriyor.Take-Off, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından, Hackquartersve  İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu desteğiyle düzenleniyor.

TOPLAM 200 GİRİŞİM KATILMAYA HAK KAZANACAK!

Beş farklı alanda başvuruların kabul edildiği Take-Off kapsamında, başvuru sonrasında katılmaya hak kazanan teknoloji girişimleri, kendi kategorilerinde yer alan diğer girişimlerle yarışacak. Enerji ve Çevre Teknolojileri; Sağlık; Lojistik, Uzay Teknolojileri ve Savunma; Eğitim Teknolojileri ve Tarım ve Gıda Teknolojileri alanlarında her kategoride 40 girişim olmak üzere toplam 200 girişim katılmaya hak kazanacak.

ÖDÜL BÜYÜK!

Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi sonucunda, en başarılı 15 yabancı girişim 1 yıl boyunca İstanbul’da ücretsiz ofis desteğinin; en başarılı 10 Türk girişim ise 1 hafta boyunca Silikon Vadisi’nde StarCamp eğitimi ödülünün sahibi olacak.

KATILIM ÜCRETSİZ OLACAK!

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST İstanbul ;Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarının yanısıra havacılık gösterileri, seminerler, uluslararası girişim zirvesi ve aktiviteleri ziyaretçilerine sunacak. Katılımın ücretsiz olduğu festival, Türkiye’nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesinde önemli bir rol oynamayı hedefliyor.

TEKNOFEST İSTANBUL İÇİN DESTEK VEREN KURUMLAR

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali;Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı öncülüğünde ve Türkiye’nin millî teknoloji hamlesinde önemli rol oynayan kuruluşların destekleriyle düzenleniyor. TEKNOFEST İstanbul’un teknoloji yarışmaları Aselsan, Baykar, İGA, İsbak, Roketsan, TAI, THY, TÜBİTAK ve TÜRKSAT destekleriyle düzenlenecek. Festivalin diğer paydaşları arasındaAnadolu Ajansı, Boğaziçi Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi,Gebze Teknik Üniversitesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Teknik Üniversitesi, Milli Savunma Üniversitesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, TRTve Yıldız Teknik Üniversitesi yer alıyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR