Tam 7 kez ölümden dönen, dünyanın en şanssız ve aynı zamanda en şanslı adamının akıllara durgunluk veren hikayesi


Hırvat müzik öğretmeni Frane Selak’ın hayat hikayesini okuduktan sonra ‘bir de kedilerin dokuz canlı olduğu söylenir’ diye içimizden geçmedi değil. Tam 7 kez ölümden dönen Frane Selak’ın inanılmaz hikayesini sizlerle paylaşıyoruz. Kendisine dünyanın en şanssız ve aynı zamanda en şanslı ünvanını verdik.
Frane Selak’ın başından geçen ölüm tehlikeleri sırasıyla şöyle:

1) 1962 Tren Kazası

Frane Selak’ın başına gelen ilk olay 1962’de bir kış günü gerçekleşti. Saraybosna’dan Dubrovnik’e giden bir trendeydi. Yolculuk sırasında raylarda meydana gelen bir hata nedeniyle tren raylardan çıkarak donmuş göle uçtu. 17 yolcunun öldüğü kazada Frane’in sadece kolu kırıldı ve kıyıya yüzerek çıkmayı başardı. Bu kaza her şeyin başlangıcıydı.

2) 1963 Uçak Kazası

Tren kazasının üzerinden 1 yıl geçti ki adamımız trenden korkmuş olacak ki Rijeka, Hırvatistan’a küçük bir uçakla gitmeye karar verdi. Yolculuk esnasında uçak havadayken iki motoru birden durdu, kabin basıncı düştü ve uçak irtifa kaybına başladı. Gerçekten insan hayret ediyor; bir uçak kazasından kurtulmak deneyimi nasıl olabilir? Neyse adamımız bundan da kurtuluyor. Bu esnada bir kapı arzılanıyor ve düşüş sırasında açılıyor ve adamımız kapıdan fırlıyor. Paraşütü olmadan uçaktan düşen Frane bu kez öleceğini düşünüyor. Uçak da bir tepeye düşüyor ve yolcuların çoğu ölüyor. Arızalanan kapıdan düşen Frane ise bir saman yığınının üzerine düşerek ufak tefek sıyrıklarla kurtuluyor.

3) 1965 Otobüs Kazası

Frane, 1965 yılında bir otobüs ile yolculuk ederken tekerlekler buzda kaydı ve köprüden aşağıdaki vadiye uçtu. 4 yolcunun öldüğü kazada Frane her zamanki gibi yine kurtuldu.

4) 1970 Araba Kazası

Yaşadığı ölüm tehlikelerinden sonra tüm toplu taşıma araçlarından korkar hale gelen Frane kendi arabasıyla yolculuk etmeye başladı. Seyir halindeyken arabanın motoru alev aldı ama neyse ki araba patlamadan önce kendini dışarı atarak kurtuldu.

5) 1973’te 2. Araba Kazası

Araba kazasından 3 yıl sonra yine arabayla yolculuk yaparken yakıt pompasındaki bir problem nedeniyle motor tekrar alev aldı. Alevler havalandırmadan doğrudan yüzüne püskürdü. Frane ciddi hasarlar alsa da bundan da kurtuldu.

6) 1995 Yaya Kazası

Araba kazasının üzerinden 23 yıl geçmişti ki kendisine bir otobüs çarptı ama Frane hala hayattaydı.

7) 1996 Uçurum Kazası

Frane’e otobüs çarptıktan 1 yıl sonra arabasıyla yolculuk yaparken dikkatsiz bir kamyon şoförü onu yolun dışına iterek uçuruma sürükledi. Araba 90 metre aşağı düşerek patladı ama Frane arabada değildi. Araba düşerken bir şekilde camdan atlayarak uçurumun hemen altındaki bir ağaca tutunmuş halde bulundu.
Frane Selak 72 yaşına geldiğinde, 2003 yılında ilk kez bir piyango bileti aldı ve büyük ikramiye kazandı. Kazandığı ikramiyeyi dostlarıyla paylaşan Frane şunları söylüyor: “Dünyanın en şanssız insanıyım ya da en şanslısı. Ben şanslı olduğuma inanıyorum.”
2004 yılında Doritos reklamı Avustralya’da çekilecek bir reklam filmi için Frane Selak’a teklif götürdü. Frane başta kabul etse de sonraları teklifi reddederek “Şansımı test etmek istemiyorum” dedi. E haklı değil mi?

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı