Tam sevgili olacakken birdenbire uzaklaşan erkeklerin kafa karıştıran gerekçeleri


Tam sevgili olacakken birdenbire ortadan kaybolan bir flörtünüz olmuş muydu? Flört döneminin ardından sevgililiğe geçiş aşaması genellikle kesin olmamakla birlikte otomatik olarak gerçekleşir. Ama hayatınız boyunca mutlaka “Her şey çok iyiydi, çok samimiydik, bir anda benden uzaklaştı” dediğiniz bir ilişki yaşamışsınızdır.

Çoğunlukla kadınların maruz kaldığı bu durum “Âşık olmaktan korkmak” olarak adlandırılmaktadır. Peki, bir flörtün ilişkiye dönüşemeyeceğini, erkeğin âşık olmaktan korktuğunu nasıl anlarsınız?

1. Size hala arkadaş olarak davranıyorsa

Sizin onu arkadaşlarınıza sevgiliniz olarak tanıtmanızdan rahatsız oluyorsa, size hala daha arkadaşça davranıyorsa, uzun zamandır birlikte olduğunuz halde size sevgili olarak yaklaşamıyorsa oturup bu konuyu netleştirmek için konuşmanızda fayda var.

2. Daha önce hiç uzun soluklu bir ilişki yaşamadıysa

Herkesin kendine özgü bir ilişki geçmişi vardır. Ancak eğer flörtünüzün hiç uzun süren bir ilişkisi olmamışsa, muhtemelen birine âşık olup ona bağlanmaktan korktuğu için uzun süre devam etmemiştir.

3. Olgunluk göstermiyorsa

Üniversite yıllarında olgunlaşmamak normal karşılanabilir. Ancak özellikle 25 yaşından sonra hala daha ilişkisel kararsızlık gösteren biriyle çıkıyorsanız ilişkisel olgunluğa erişmemiştir. Muhtemelen, bakarız, belki, olabilir gibi kesinlik bildirmeyen kelimeleri sıklıkla kullanıyorsa ilişkiye hazır değildir.

4. Aşk hakkında konuşmakta zorlanıyorsa

Seni seviyorum demekte zorlanıyorsa ya da bunu söylemiyorsa nedenini irdeleyin.

5. Size iltifat etmiyorsa

Aşık bir erkek sevgilisine dış görünüş ya da kişilik fark etmeksizin sürekli iltifatlarda bulunur. Her gün güzel sözler söylemese bile arada bir size bakar ve sevdiğini belli edecek güzel sözler ve iltifatlar eder. Eğer flörtün senin iç ve dış güzelliğini hiç umursamıyorsa âşık olmaya ya da ilişki yaşamaya çalışmıyordur.

6. Yalnızlığı seviyorsa

Bir ilişkide kişisel alanların korunması önemlidir. Ancak flörtünüz uzun süre ortadan kayboluyor ve size tek bir mesaj dahi atmıyorsa uzun vadeli bir ilişki kurmak ona göre değildir.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR