TED (Türk Eğitim Derneği) Gelecek Projesi


Ülkemizde eğitim konusunda yıllardır süregelen bazı gelenekler var. Bu gelenekler aslında eğitimde fırsat eşitliğini de içeriyor. Lakin gelin görün ki, herkes aynı eğitimi maalesef alamıyor. Çünkü eğitim, gerçek bir umut, gerçek bir gelecektir! TED (Türk Eğitim Derneği) 91 Yıldır Bir Gelecek Projesi’dir.

Eğitimde geleceği ele almak, özellikle çocuklarımız için büyük bir özveri gerektiriyor. Bu konuda ülkemizde aktif olarak eğitim faaliyetlerini sürdüren pek çok kurum ve kuruluş var. Bu kuruluşların içerisinde yer alan TED (Türk Eğitim Derneği) belki de aktif gelecek projesi olarak en önemli derneklerin başında yer alıyor. Peki ama TED ne yapıyor? İsterseniz gelin, eğitimde bir geleceğin nasıl aydınlatıldığına hep birlikte göz atalım.

1- Olanaksızlıklar gibi bir karanlıkta gelecek için aydınlık

TED tarafından her yıl binlerce çocuk için bir umut oluşturuluyor. Geleceğimize bir ışık da TED tarafından yakılıyor ve bu ışık oldukça güçlü bir enerji yayıyor. Çünkü TED tarafından hazırlanan ve ihtiyaç sahibi çalışkan çocuklara sunulan burslar, yalnızca maddi destek olarak değil aynı zamanda nitelikli bir eğitim ve birçok konudaki destek olarak da çıkıyor karşımıza. Buna pek çok örnek verebiliriz.

2- İhtiyaç sahibi öğrencileri sarmak ve onların yanında olmak

Soma madenlerinde babasız kalan minik gözlerden tutun da, bir köy çocuğunun dünyalara sığmayan hayallerine kadar. TED, insanlara güçlü bir öykü yazıyor. Öyküsü eğitim üzerine yarım kalmış her çocuğa umut sağlayan TED, her çocuğun eşit şartlarda eğitime ulaşması için destek veriyor. Bunlarla birlikte sürecin maneviyatına da büyük bir özen gösteriliyor. Nitelikli eğitimin bu denli özgün ve bu denli güçlü kollarla sarılması için TED durmadan kendini güncellemeye devam ediyor.

3- Eğitimde her zaman daha iyisi vardır

TED, gösterdiği sorumlulukla sağladığı hizmetleri her zaman yüksek çıtalara çıkarıyor. Veri bazlı çalışmalarla eğitimin geleceğine yön veren kurum, aileler için de büyük rahatlık ve ferahlık oluşturuyor. Buna aileler için oluşturulan kampanyalar da dahil diyebiliriz.

4- Uluslararası platformlarla özgün ve güvenilir yayınlar oluşturmak

Bilginin daha da hızlı bulaşması ve kaliteli ellerden çıkmasını sağlamak açısından uluslararası platformlar dahilinde özel yayınlar ön plana çıkarılıyor. Eğitim konusunda özgün yol haritaları üreten TED, eğitimde yol haritası çizme konusunda da güçlü adımlara sahiptir. Çünkü her şey daha mutlu, daha eğitimli çocuklar için.

5- Okulları ve üniversitesi ile nitelikli bir nesil yetiştirmektedir

TED Okulları, eğitimdeki geleceği ancak nitelikli bilgi ile aydınlatacağı vizyonu ile hareket etmektedir. Zira bir ülkenin ekonomik ve sosyal anlamdaki kalkınmasının en büyük şartının güçlü ve nitelikli bir eğitim olduğunu düşünmektedir. Bilimin, sporun ve sanatın ışığında oluşturulmuş bir başarı, bütün başarıların üzerinde ve oldukça nitelikli bir yapıdadır. Hem öğrencilerinin eğitimi için hem de bölgesel eğitim için oldukça verimli bir çalışma yürüten TED kurumları, büyük bir çabanın da örneğidir aynı zamanda.

Başarı her zaman desteklenmelidir. Bu konuda hem kendi okulları hem de devlet okullarında yaptığı eşsiz burs sistemi ile çalışmalarını yürüten TED, güçlü ve köklü bir STK olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Hayata dair büyük umutlar, aydınlık bir gelecek ile gerçeğe dönüşüyor. Bu süreçte her zaman yanan meşalesiyle geleceği aydınlatmaya çabalayan TED, büyük bir özveri ile eğitimde güçlü bir gelecek projesi hazırlıyor. Çocukların umudu ve hayalleri asla yolda kalmamalı. Çocuklar için en iyi eğitimler, en güçlü alt yapılar sağlanmalı. Bu konuda bütün alt yapısını seferber ederek hizmetini sürdüren TED kurumuna yürekten bir alkış sunuyoruz. TED bursu başvurusu ve diğer konulardaki iletişim ihtiyaçlarınız için bizzat resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR