Telefon Kilidini Açmak İçin 3D Yazıcı İle Kafa Yapma Yöntemi


3 boyutlu yazıcılar hayatımızın pek çok alanında yer alıyor. Hayatımızda bir şekilde bulunan bu yazıcılar, insanların ihtiyaçlarına farklı şekillerde dokunan özel ürünler olsa da, artık telefon kilidini açmak konusunda da önemli bir misyona sahip olabilir!

 

Üç boyutlu yazıcılar ile pek çok şey yapabiliyoruz. Mesela protez uzuvlar, kornealar, silahlar ya da olimpik bir kızak modeli. Aynı zamanda bir insanın kafasını gerçekten modellemek de mümkün hale geliyor. Bu konuda yalnızca hollywood yıldızları için kullanılmıyor bu teknoloji. Zira bazı araştırmalar gösteriyor ki, güvenlik konusunda önemli bir seçenek oluşturduğunu da söyleyebiliriz.

 

Forbes muhabiri olan Thomas Brewster, kendi kafasını 3 boyutlu yazıcı ile modellemiş ve telefonunun yüz tanıma sistemini test etmiş. Yaptığı testte 4 farklı android modelini ve bir adet iPhone X testi gerçekleştirmiş. Android telefonların 3d Kafa modeli ile açılabildiğini söyleyen muhabir, bu konuya yalnızca iPhone X karşı koydu diyor. Yani bu hile ile android hacklenebiliyor ama iOs için güvenlik hala yüksek seviyede.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR