Telefonunuzla Olan İletişiminizi Kaybetseniz Ne Olur? Biz Söyleyelim: “Nomofobi”


Telefonunuzla ilişkinizi kaybettiğinizi düşünün. Günlük hayatınız nasıl etkilenir? Bunu tam olarak bilmiyoruz ama size Nomofobi nedir sorusunun cevabını vermek istiyoruz. Gelin konuşalım.

Cep telefonuzla bağlantınızı kaybettiğiniz anda başlayan bu korku, insanlar için büyük bir sorun. Olası bir bağlantı sorununda iletişiminizin kesilmesi anlamına geliyor. Bu süreçler ile ilgili olarak akıllara gelen pek çok seçenek var tabi. 

Toplumsal olarak büyük bir sorun

Her ne kadar cep telefonları hayatımızda önemli bir yere sahip olsa da, ondan uzak kalamama durumu da büyük bir sorun gibi algılanıyor. Zira çoğu insan teknoloji odaklı olarak işlerini yürütüyor. Yapılan bir çalışma ile bu konuda insanların ne kadar duyarlı ve ne kadar sorumlu olduğu ortaya çıktı. Araştırmada kullanıcıların ortalama %53’ü telefonu kaybetme, şarjının bitmesi, bozulması ya da kapsama alanı dışında kalınması gibi durumlarda huzursuz oluyor. Kalan kullanıcılar ise bu durumdan acı çektiğini belirtiyor. Yani bir şekilde insanlar telefonunda bir türlü oluşan sorunu gördükleri anda, iletişim sorunu baş gösteriyor ve bu da kimini huzursuz ediyor, kimine acı veriyor.

Peki siz hangi sınıftasınız? İletişim konusunda telefonunuz olmaz ise sizler de huzursuz olur musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı