Tembel insanlara yapması işkence gibi gelen 10 şey!


Hemen hemen herkes ruhunda ufak da olsa tembellik kırıntısı taşır. Bazılarımızın içindeki o kırıntı ise bir hayli büyüktür. Hepimizin arada bir de olsa deneyimlediği, tembel insanlara ise bir ömür boyu zor gelen 10 şeyi sizin için hazırladık!

1. Yemek hazırlamak!

Açlıktan ölüyor bile olsa mutfağa gidip, bazı yiyecekleri bir araya getirip ortaya bir yemek çıkartmak onlar için imkansıza yakındır. Zaten bu sebepten olacak ki yemek yapmayı da bilmezler. Online sipariş siteleri adeta onlar için kurulmuştur!

2. Çamaşır asmak!

Şimdi kim kalkıp da o kadar çamaşırı çıkartıp bir de silkeleyecek de asacak! O da ne? Daha kurutmalıktaki çamaşırlar bile katlanmamış!

3. Söylemeye gerek var mı? Uyanmak!

Hele kış günlerinde sımsıcak yatağını bırakıp sabahın köründe kalkmak onlar için işkenceden beter bir şeydir. Hele de buz gibi suda yüzünü yıkamak!

4. Sabah duşu!

Aksi ispatlanmadıkça sabah duş almak için erken uyanmak imkansızdır. Bu yüzden duş ihtiyaçlarını muhakkak geceden karşılarlar. Tabi, gecenin 12’sinde soyunup duşa girmek de yine bir çiledir!

5. Su içmek, tuvalete gitmek gibi ihtiyaçlar için oturduğu yerden kalkmak!

Temel ihtiyaçlar için yerinden kalmaya üşenen birinin kumanda, telefon gibi keyif içeren eşyalar için kalkması da beklenemezdi tabii… Yine ATV mi açık kalmış, biri eve gelene kadar Esra Erol izleyeceksin demektir…

6. Spor yapmak!

İhtiyaçlarını karşılamak için bile kılını kıpırdatamayan birinin aptal bir ağırlığı kaldırıp indirmesi beklenemez bile…

7. Whatsapp grubunda birikmiş mesajları okumak!

“Finalde çıkacak konular hakkında tartışıyorlar kanka, mutlaka oku grupta yazılanları.”

“250 mesaj yazacak kadar ne tartışıyorlar. Ohooo kim okuyacak şimdi onları kanka, sen bana anlatırsın :)))”

8. Evdeyken markete gitmek!

Kahvaltı yapıyorsundur, evde yumurta ve peynir bitmiştir.

Artık kahvaltı yapmıyorsundur…

9. Yatağını toplamak!

Yıllar yılı sana en saçma gelen şey yatak toplamaktır. Gün içerisinde kimsenin uğramadığı odanı ve akşam bozacağın yatağı toplamak teklif dahi edilemez!

10. Yastığa kılıf, yatağa çarşaf geçirmek!

O kadar gıcık bir olaydır ki, tembel arkadaşlarımıza bu konuda hak vermek gerekir. Çarşafı geçirdiğinle kalsan yine iyi, onun pot durmasıydı bir tarafı kısa gelmesiydi derken obsesif arkadaşlar uzak dursun!


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR