The Notebook Filminden Aşkı En Güzel Şekilde Anlatan 10 Replik

Yaşlılar için yapılmış bir bakımevinde yaşayan ve çevresindekiler tarafından 'Duke' diye çağırılan ihtiyar adam sararmış defterinde yazılı olan bir aşk hikayesini okumaya başlar. Hikaye 1940 yılında başlar. Güney Carolina'da yer alan Seabrook Adası'na Allie Hamilton isimli 17 yaşında bir genç kız gelir. Ailesiyle birlikte tatile gelen Allie, burada yaşayan Noah isimli bir gençle yakınlaşmaya başlar. Aralarındaki sınıfsal ve ekonomik farklılıklara rağmen birbirlerine duydukları hissi engellemez, doyasıya yaşamaya başlarlar. Ancak onları bekleyen ayrılık 2. Dünya Savaşı'nın kızışmasıyla birlikte gelmek üzeredir.


Ryan Gosling ve Rachel McAdams gibi son dönemin yetenekli oyuncularını başrolünde izlediğimiz film savaş ve dramı bir araya getiren filmlerden.

 1. 1 Bu hesapta olmayan bir aşktı. Oğlan bir taşra çocuğuydu. Kız ise şehirli biriydi. Dünya adeta kızın ayakları dibindeydi ama çocuğun birbirini sürtecek 2 meteliği bile yoktu.


 2. 2 Allie: Kimi seçersem seçeyim birileri mutsuz olacak. / Noah: Lanet olsun birilerinin ne istediğini bırak! Sen ne istiyorsun?


 3. 3 Anneniz benim evim…


 4. 4 Çünkü seni istiyorum çünkü senin tamamını istiyorum…


 5. 5 Kadınları bilirsin, doğru zamanda, doğru yerde ve doğru şartlarda her şeyi yapabilirler.


 6. 6 Noah: Benimle kalsan ne olur sanki?


  Allie: Seninle kalmak mı neden? Halimize bak şimdiden kavga etmeye başladık. / Noah: Evet hep böyle yapıyoruz! Kavga ediyoruz. Ben kibirli sersem biri olmaya başladığım zaman, sen bunu bana söylüyorsun. Sen baş ağrısı olmaya başladığın zaman da, ben sana bunu söylüyorum. Senin duygularını incitmeye korkmuyorum. Çünkü sen yine bir sonraki baş ağrıtıcı bir şeyi yapmaya koyuluyorsun. / Allie: Ne olmuş yani? / Noah: Yani ilişkimiz kolay olmayacak. Gerçekten zorlu olacak ve buna her gün katlanmak zorunda olacağız. Ama ben bunu istiyorum. Çünkü seni istiyorum. Senin tamamını sonsuza dek istiyorum.
 7. 7 Allie: Neden bana yazmadın, neden. Benim için bitmemişti seni tam yedi yıl bekledim… Ve artık çok geç.


  Noah: Sana 360 mektup yazdım, sana bir yıl boyunca her gün yazdım. / Allie: Yazdın mı? / Noah: Evet bitmemişti, hala da bitmedi.
 8. 8 Yanımda ol. Nerede olduğumuz önemli değil.


 9. 9 Bak, sana istediğin her şeyi vermek istediğimi biliyorsun, değil mi? Ama veremiyorum. Çünkü içimden gitti. İçim paramparça.


 10. 10 Gerçekti, değil mi? Sen ve ben? Uzun zaman önceydi. İkimiz de daha henüz çocuktuk ama birbirimizi gerçekten sevdik, değil mi?Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı