Trabzonspor’dan Olaylı Derbi Hakkında Açıklama


Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Türkiye Kupası yarı final maçında Fenerbahçe ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Yaşanan olaylar nedeniyle maç tatil edilmişti. Trabzonspor, Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi. Şenol Güneş hakkındaki ifadelerine şu şekilde tepki verdiler: Şenol Güneş camiamızın en büyük değerlerinden biridir. Şenol Güneş’e yapılanlardan Türk futbolu adına rahatsızlık duyduğumuzu bilmenizi isteriz.”

Türkiye Kupası’nda geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Beşiktaş derbisinde yaşanan olaylar ülkenin gündemi haline gelmişti. Öyle ki binlerce tweet atılmış, programlarda sürekli derbide yaşanan olaylar konuşulmuştu. Konuya Trabzonspor’da dahil olarak yaşanan olaylara tepkisini gösterdi. Şenol Güneş’in büyük değerlerden biri olduğunu ifade ederek Şengoş Güneş’a yapılanların Türk futbolu adına rahatsızlık duyduklarını belirtti.

Kulubün açıklamasından birkaç şeye değinelim dilerseniz:

Şöyle ki; Fenerbahçe ve Beşiktaş bir süre önce karşı karşıya geldi ve spor ahlakıyla hiçbir şekilde bağdaşmayan olaylar yaşandı. Ardından maç yarıda kalarak tatil edildi. Trabzonspor sporda şiddete, şikeye ve dopinge karşı mücadelesiyle bunları kendilerine görev edinmiş bir kulüb. Trabzonspor camiasının en büyük değerlerinden Şenoş Güneş’e yapılanlardan ise rahatsızlık duyduklarını belirttiler açıklamalarında.

Türkiye’nin gündeminden bir süredir düşmeyen derbi konusundaki tartışmalmara Trabzonspor da dahil oldu. Elbette Trabzonspor camiasıyla ilgisi olmayan bu maça Türk futbolu adında rahatsızlık duyduklarını belirtti.

Aziz Yıldırım ne demişti?

Aziz Yıldırım ise Şenol Güneş’i eleştirmiş ve tiyatro oynadığını ifade etmişti.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR